بازار سیمان رو به ثبات است

537183 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی محمد بود با اشاره به اینکه خوشبختانه امسال قطعی برق چندانی برای صنعت سیمان صورت نگرفته است، گفت: در حال حاضر کارخانجات در وضعیت خوبی هستند، حتی اقدامات لازم برای کارخانه ها در نظر گرفته شده است. کاهش گاز از طریق تامین سوخت گازوئیل، اما هنوز به توافق نهایی در مورد قیمت گازوئیل نرسیده ایم.

وی با اعلام اینکه در شرایط فعلی تقاضا و عرضه سیمان در بازار متعادل است، گفت: هر 50 کیلوگرم سیمان در بازار 55 تا 60 هزار تومان قیمت دارد.

این کارشناس صنعت سیمان با بیان اینکه در بحبوحه ثبات بازار نباید رفتار غیرحرفه ای در بورس کالا صورت گیرد، گفت: گاهی تغییراتی در عرضه و تقاضا برای مدیریت قیمت ها ایجاد می شود که در ماه های آینده بازار را تحت تاثیر قرار می دهد. به نظر می رسد نباید هیچ اقدامی در خصوص تغییرات عرضه و تقاضا در بازار کالا انجام شود.

بدن تصریح کرد: تولید سیمان 70 میلیون تن در سال است که از این میزان حدود 12 میلیون سیمان و کلینکر صادر می شود و مابقی برای تامین نیاز بازار مصرف می شود. اما باید در نظر داشت که 50 درصد سیمان مورد نیاز داخلی صرف پروژه های عمرانی می شود که اگر ساخت و ساز در کشور رونق داشته باشد مصرف سیمان در کشور افزایش می یابد و کارخانه ها می توانند تولید را افزایش دهند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

  پایان تمرینات 5 روزه استقلال

دیدگاهتان را بنویسید