بازار سهام در هفته آینده به چه سمتی خواهد رفت؟

545623 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، شاخص کل در پایان معاملات هفته گذشته با افت 15 هزار واحدی به جایگاه یک میلیون و 402 هزار و 830 واحدی رسید. :

بیشتر بخوانید:

اینپیشنهادات شنبه؛ یک شاخص دوگانه از بازار سهام عمومی و یک شاخص هم وزن

در پایان معاملات روز شنبه، شاخص کل با رشد 348 واحدی به یک هزار و 417 هزار واحد رسید. نمادهای فارس، کگل، فملی و فولاد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای هخشتی، شپنا و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

شنبه روز خوبی برای نمادهای سنگ فلزی بود و اکثر نمادهای گروه مانند کنوار، کگل، معدن و کروی مثبت بودند. فلزات اساسی نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند و لیدرهای این گروه مانند فولاد و فملی توانستند بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته باشند.

هدایای یکشنبه؛ افت 1500 واحدی شاخص کل بورس نسبت به ابتدای معاملات

در پایان معاملات روز شنبه، شاخص کل با افزایش بسیار اندک 138 واحدی کار خود را به پایان رساند، نمادهای خودرو، خساپا و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل و نمادهای میدکو، شبندر و بوعلی نیز داشتند. بیشترین تاثیر منفی را بر جای گذاشت.

در معاملات روز یکشنبه بازار سرمایه، ارزش معاملات خرد 3 میلیارد و 295 میلیون تومان بود و بازار در حالت متعادل به فعالیت خود ادامه داد، البته افزایش عرضه نمادهای شاخص آفرین در نیمه دوم معاملات بازار مشهود بود که منجر به این شد. به عقب نشینی شاخص کل از رشد 1500 واحدی.

پیشنهادات برای دوشنبه؛ 4 هزار و 235 واحد کاهش کل شاخص بورس / برداشت 339 میلیارد تومانی پول هوشمند

در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص کل با اولین افت هفته مواجه شد، شاخص با افت 4235 واحدی به رقم یک میلیون و 413 هزار واحد رسید، نمادهای کگل، میدکو و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند و نمادهای فارس. و فخاس بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل داشتند.

  بعد از نوروز 62 زندگی من تغییر کرد

ارزش معاملات خرد نسبت به روزهای گذشته افزایش یافت و به 3.449 میلیارد تومان رسید، روز دوشنبه 212 ژتون مثبت، 83 ژتون به ارزش 165 میلیارد تومان در صف خرید، 330 نماد منفی و 21 ژتون به ارزش 131 میلیارد تومان در دم فروش قرار گرفتند. .

نتیجه ورود و خروج پول هوشمند در دوشنبه منفی 339 میلیارد تومان بود.

معاملات سه شنبه؛ عملکرد بهتر شاخص هم وزن شاخص کل / رشد 1600 واحدی میانگین نمادهای بورس

در پایان معاملات روز سه شنبه، شاخص کل با افت 4 هزار و 199 واحدی به جایگاه یک میلیون و 409 هزار واحدی رسید که نمادهای میدکو، کگل، وپاسار، شتران، فملی، رامپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل و نمادها داشتند. فارس، خودرو، فخاس، خساپا، هکشتی، وساپا، ورنا و وتجارت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

اما شاخص هم وزن نسبت به 1616 و احدی افزایش یافت، در جریان معاملات روز سه شنبه میانگین نمادهای بازار در وضعیت خوبی قرار داشتند.

ارزش معاملات خرد نسبت به روز دوشنبه تفاوت چندانی نداشت و به 3 هزار و 455 میلیارد تومان رسید که نتیجه ورود و خروج پول هوشمند خروج پول بالایی را نشان نداد و این مبلغ تنها منفی 40 میلیارد تومان بود.

معاملات چهارشنبه; خودروها و خواربارفروشی ها تقاضای زیادی داشتند

شاخص کل در پایان معاملات آخر هفته با افت 6579 واحدی مواجه شد و به جایگاه یک میلیون و 402 هزار واحدی رسید اما در این میان دو گروه خوراکی و خودرویی با افزایش تقاضا و وضعیت مثبت به کار خود پایان دادند.

  تظاهرات علیه سرگئی لاوروف در مقابل خانه دخترش

خساپا، خودرو و خگستر از گروه خودرو جزو برترین های بازار بودند و گروه غذایی با هدایت نمادهای غسینو، غدشت و غوگل با تغییر مثبت مواجه شد و نمادهای سیمانی، سرمایه گذاری، روغن و لاستیک و پلاستیک بسیار مورد توجه قرار گرفتند.

تعداد نمادهای مثبت در بازار سرمایه 199 نماد و 65 نماد در صف خرید، 335 نماد منفی و 19 نماد در صف فروش قرار گرفتند که ارزش معاملات خرد به 4 میلیارد و 388 میلیون تومان رسید که 19 درصد افزایش نسبت به میانگین ارزش هفتگی همچنین نتیجه ورود و خروج پول هوشمند مثبت 27 میلیارد تومان بوده است.

بازار سهام در هفته آینده به چه سمتی خواهد رفت؟

روند مثبت شاخص کل هم وزن و واگرایی آن از شاخص کل نکته جالب معاملات هفته گذشته بود که در هفته های اخیر دلار توافقی با افزایش قیمت به محدوده 34 هزار تومان رسید و به همین دلیل توانست. برای برخی از شرکت های سهامی که در بازار توافق شده دلار می فروشند سودآور باشد. البته خبر خوب این است که افزایش نرخ بهره می تواند سودآوری شرکت های کالا محور را نیز افزایش دهد.

اما نکته جالب این روزها عدم ورود پول های کلانی به بازار سرمایه است که در حال حاضر به فکر نوسانات بازار طلا و مسکن است و با تعادل بازارهای موازی در بازار سرمایه می توان بورس را به سمت بازار سرمایه تبدیل کرد. یک گزینه جالب برای سرمایه گذاری، البته این یکی از مشکلات فعلی بازار سرمایه است، عدم اعتماد سرمایه گذاران خرد و حتی سرمایه گذاران بزرگ که ترجیح می دهند در هر مقاومت فنی، پول خود را از سهام برداشت کرده و در پرتفوی خود پارک کنند. اما شاخص کل از 1 میلیون و 400 به حمایت قوی می رسد و تراز قیمت ها می تواند جذابیت بورس را افزایش دهد و در این هفته افزایش یافت و باید منتظر رشد نرمال و خوبی در هفته های آینده تا مرز 1.6 میلیون باشیم. واحدها، اگرچه این رشد در سال 2019 به اندازه رشد نخواهد بود و با سرعت ملایمی خواهد بود.

  چرا پرسپولیس به دنبال ایجنت صادقی رفت؟

یکی دیگر از نکات قابل توجه در این هفته، گزارش های 9 ماهه شرکت های بورسی است که ممکن است تقاضا را به سمت تک تک سهام سوق دهد و آنها را تقاضای بیشتری کند، البته این نوع نوسان فقط مختص متخصصان بازار سرمایه و اصولگرایان است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید