بارندگی در نقاط مختلف کشور + امروز 19 آذر 1401

صادق ضیائیان با اشاره به آخرین وضعیت جوی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هوا، امروز (28 آذرماه) در مناطقی از کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، شرق و شمال فارس، چهارمحال و بختیاری و رشته کوه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد موقتی شدید و همچنین در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می شود. همچنین در کوه های گیلان، مازندران و البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی افزود: روز یکشنبه (30 آذر) این شرایط در مناطقی از کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی رضوی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه دارد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی، دوشنبه (30 آذرماه) در مناطق شمال غرب و غرب و سه شنبه (31 آذر) در شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز غربی، بخش هایی از جنوب غرب. ، جنوب، ارتفاعات و دامنه ها ابری و بارش پراکنده در زاگرس مرکزی افزایش می یابد.

ضیائیان همچنین بیان کرد: از امروز تا اواسط هفته آینده غلظت آلاینده های هوا و کاهش کیفیت هوا در شهرهای کرج، تهران و اراک ادامه دارد.

وی ادامه داد: از امروز تا یکشنبه در شمال شرق و یکشنبه و دوشنبه در شرق و جنوب شرق کشور کاهش محسوس دما خواهیم داشت.

به گفته ضیائیان، امروز و فردا در غرب دریای خزر طوفانی و در سه روز آینده در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز طوفانی است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی همچنین با بیان وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۳۰ آذر) صاف تا نیمه ابری و غبارآلود با کمینه دمای ۲ درجه پیش بینی می شود. و بیشینه دما ۸ درجه و روز دوشنبه (۲۱) ابری و غبارآلود با کمینه دمای ۲ و حداکثر ۸ درجه پیش بینی می شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

ضیائان در پایان گفت: امروز و فردا (29 و 30 آذرماه) بندرعباس با دمای 27 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان و همدان با دمای 8- و – سردترین مرکز استان است. 9 درجه سانتیگراد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید