بارش ها در مناطق مختلف کشور ادامه دارد

صادق ضیائیان درباره شرایط جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (چهارم دی ماه) با نفوذ سامانه بارشی در کشور در استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب و جنوب اصفهان، مرکز و جنوب زنجان بارش باران و در مناطق جنوب غربی کشور گاهی با رعد و برق و در مناطق مرتفع و سردسیر همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. ، برف پیش بینی می شود.

وی افزود: روز یکشنبه (4 دی) علاوه بر مناطق یاد شده، بارش باران در مناطقی از غرب فارس، زنجان، قم، مرکزی، البرز، تهران، سمنان، اصفهان و به تدریج در خراسان رضوی و خراسان شمالی ادامه دارد. در استان های ساحلی دریای خزر نیز بارش های پراکنده وجود دارد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی، روز دوشنبه (۵ دی) در مناطقی از شمال شرق و کوه های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز سه شنبه با ورود سامانه جدید بارشی از جنوب کشور در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق بارندگی پیش بینی می شود. روز چهارشنبه (7 دی) در مناطق جنوبی کشور رگبار پراکنده باران و در سایر نقاط کشور جوی نسبتاً پایدار پیش بینی می شود.

زیان تاکید کرد: توده هوای سرد روزهای شنبه و یکشنبه (24 و 25 دی) در بیشتر نیمه شمالی کشور باقی می ماند.

وی افزود: تا سه روز آینده تنگه هرمز و دریای عمان مواج و خلیج فارس در روزهای شنبه و یکشنبه و همچنین سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.

  دربی گیلان به یاد الگیلانو! -

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی همچنین با بیان وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (4 دی) برای چند ساعت ابری همراه با بارش برف و گاهی وزش باد همراه با کمینه دمای 3- و حداکثر صفر روز دوشنبه (5 دی) نیمه ابری در صبحگاه با مه و وزش باد در نقاطی با کمینه دمای 4- و حداکثر 3 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائان در پایان گفت: امروز و فردا (24 و 25 دی ماه) بندرعباس با دمای 21 و 22 درجه سانتیگراد گرمترین و مشهد با دمای 19- و 14 درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید