بارش برف و باران در 10 استان

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش باران در مناطق گرمسیری همراه با رعد و برق و وزش باد موقتی شدید و در مناطق سردسیر بارش برف هشدار داد.

این وضعیت روز پنجشنبه (اول دی ماه) در ایلام، خوزستان، لرستان، نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری، روز جمعه (دوم دی) در خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب و جنوب رخ داد. از اصفهان نیمه شمالی و غربی فارس و شنبه (12 دی) در ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، جنوب همدان، جنوب غرب پیش بینی می شود. کرمانشاه .

در نتیجه این خطرات، احتمال آسیب به محصولات و ادوات کشاورزی وجود دارد.

تسریع کشت معوقه گندم در مناطق سردسیر استان اصفهان توسط سازمان هواشناسی، آخرین بار کشت محصولات بارانی پاییزه (گندم، جو، زعفران و …) تا پایان آذرماه در مناطق گرم استان لرستان، تسریع در برداشت. چغندر قند و حمل سریع به کارخانه استان لرستان، تسریع در برداشت مزارع ذرت و نیشکر باقی مانده در استان خوزستان را توصیه می کند.

این سازمان برای مناطق سردسیر به دلیل بارش باران و برودت هوا، کنترل، بازرسی و بازرسی ضدیخ در رادیاتور ماشین‌آلات کشاورزی، موتور چاه‌های آب و تخلیه محتویات داخل آبپاش‌ها، آبیاری باغ‌های محل برداشت محصول را قطع کرد. ، تسریع لوله های جمع آوری و تجهیزات آبیاری تحت فشار، انتقال ابزار و ماشین آلات مزرعه به مناطق سرپوشیده، انتقال دام به مناطق سرپوشیده و محافظت از بره ها و گوساله های تازه متولد شده از سرما و باد توصیه می شود.

  کارمندی که انگلیسی بلد نیست اما اصرار دارد انگلیسی صحبت کند!

همچنین از توقف عشایر در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها پرهیز کنید، با استفاده از پوشش های مناسب، کندوها را از باران و سرما محافظت کنید و کندوها را به مکان های امن و دور از جریان آب روان و حاشیه رودخانه ها منتقل کنید، باغ ها و مزارع را با تبصره سمپاشی نکنید. از بارندگی های آتی، تسریع در مصرف کودهای غذایی قبل از شروع بارندگی، بستن دریچه ها و دهانه های پوشش گلخانه و پوشش دوبل دیواره زیرین گلخانه برای جلوگیری از نفوذ سرما و باران.

سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و برف، وزش باد موقت شدید، در مناطق گرمسیری رعد و برق، در دامنه ها، ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف هشدار نارنجی دیگری صادر کرد.

این وضعیت روز پنجشنبه (اول دی) در ایلام و خوزستان، روز جمعه (2 دی) در خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد، بوشهر، نیمه شمالی و غربی فارس، جنوب و غرب رخ داد. بخشی از اصفهان و روز شنبه (12 دی) در ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، جنوب همدان و جنوب کرمانشاه پیش بینی می شود.

در نتیجه این مخاطرات احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، بارش برف شدید به ویژه در مناطق سردسیر و گردنه های کوهستانی، کولاک، مسدود شدن محورهای ارتباطی در روستاهای سردسیر، رعد و برق در نقاط گرم، آسیب به زیرساخت ها به ویژه قطعی برق در مناطق صعب العبور. روستاها، اختلال در سفرهای بین شهری، طغیان رودخانه ها و مسیل ها، اختلال در فعالیت های عمرانی، آسیب به صنعت کشاورزی، تاخیر پروازها و لغو احتمالی، افزایش مصرف انرژی و افت فشار گاز وجود دارد.

  بدحجابی، زنان را در یک مسابقه رقابتی قرار می دهد

سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی از چنین وضعیتی اقدام به پاکسازی و لایروبی کانال ها و شبکه آبراه ها، پرهیز از سفرهای خارج از شهر، عدم فعالیت کوهستانی و تردد عشایر، آموزش زمستانی در ناوگان حمل و نقل و بزرگراه ها، عدم تردد و تفریح ​​می کند. در حاشیه رودخانه ها و اطراف جاده ها، آمادگی دستگاه های اجرایی مسئول و امدادگران و مدیریت در مصرف انرژی را توصیه می کند.

در هشدار نارنجی سازمان هواشناسی، یک پدیده جوی پیامدهای منفی و خسارات احتمالی پیش بینی شده است. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک رویداد مضر صادر می شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید