بارداری در چه سنی با کمترین عوارض همراه است؟

576397 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دکتر ناهید جهانی شوراب با بیان اینکه 20 تا 35 سالگی بهترین زمان برای باروری سالم و با کمترین عارضه در دوران بارداری است، خاطرنشان کرد: با افزایش سن فرد با برخی بیماری های مزمن مواجه می شود و بر این اساس بارداری در سنین بالا می تواند مبنای یک بارداری پرخطر باشد و بر این اساس بهتر است زوجین در سنین پایین و در محدوده سنی کم خطر بچه دار شوند.

ما به شما غذای سالم برای مغز نوزاد در دوران بارداری ارائه می کنیم

وی با بیان اینکه در کنار حفظ سلامت مادران، سلامت نسل آینده نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا کشورمان را به سمت رشد و توسعه سوق دهد و اظهار داشت: در حوزه سلامت باروری علاوه بر داشتن فرزند سالم تلاش می شود. یک مادر سالم این منطقه طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد.

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کنترل و مراقبت در دوران بارداری را بخشی از طیف گسترده بارداری عنوان کرد و افزود: زنان بارداری که از بیماری های مهمی مانند دیابت، فشار خون، مشکلات قلبی و عروقی رنج می برند، باید تحت مراقبت قرار گیرند. از ابتدای بارداری تحت نظر پزشک بوده و زنانی که هیچ مشکل زمینه ای ندارند باید بارداری خود را زیر نظر پزشک و مراکز بهداشتی سپری کنند تا وضعیت مادر به طور مستمر کنترل شود و از خطرات احتمالی در این دوران جلوگیری شود. .

دکتر جهانی شوراب با بیان اینکه فرد باید برنامه بارداری داشته باشد و با رعایت نکات تغذیه ای، مکمل ها و داروها را زیر نظر پزشک یا کارشناس بهداشت مصرف کند، اظهار کرد: می توانند ضمن ارائه پرونده سلامت به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی و مراقبت های رایگان مراجعه کنند. می توان به طور مستمر از نظر سلامتی آنها را تحت نظر گرفت و در صورت لزوم برای معاینه به پزشکان متخصص ارجاع داد.

  انعطاف کی روش به دلیل سیاست اوست

وی افزود: بهترین فاصله بین بارداری ها برای زیر 35 سال دو سال است اما برای خانم های بالای 35 سال با توجه به بسته شدن پنجره بارداری بهتر است این فاصله به یک سال کاهش یابد.

منبع: طبنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید