بادام زمینی برای این افراد سم است

543809 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یک کارشناس ارشد تغذیه نسبت به مصرف روغن بادام زمینی در دوران بارداری هشدار داد و تاکید کرد: اگر در بارداری حساسیت به روغن بادام زمینی ایجاد شود هم برای مادر باردار و هم برای جنین مضر است، پس مراقب باشید. این ماده غذایی را مصرف کنید و حتی افرادی که سابقه آلرژی در خانواده دارند ترجیحا در دوران بارداری از کره بادام زمینی استفاده نکنند و ترجیحا از سایر مغزها استفاده کنند.

افرادی که نباید زنجبیل مصرف کنند

خدیجه رحمانی گفت: کره بادام زمینی جزء گروه آجیل است که شامل گردو، بادام، پسته، فندق، دانه و دانه های روغنی است که در هرم غذایی در گروه چربی قرار می گیرد و این گروه باید در برنامه غذایی افراد قرار گیرد. اما مصرف آنها باید محدود شود.”

وی همچنین گفت: برای داشتن یک رژیم غذایی متعادل توصیه ما این است که در مصرف هر گروه غذایی تنوع را رعایت کنید، یعنی از یک ماده غذایی به صورت متوالی استفاده نکنید زیرا ممکن است هر ماده غذایی حاوی مقداری مواد مغذی باشد. به مقدار زیاد است و از طرفی به مقدار کم حاوی برخی مواد مغذی دیگر است، بنابراین اگر به طور مداوم از این ماده غذایی استفاده کنیم منجر به تجمع بیش از حد مواد مغذی در این ماده غذایی در بدن می شود و بالعکس. تعادل باعث ایجاد بیماری در بدن می شود، بنابراین ما باید تنوع را حتی در حوضچه مغزها رعایت کنیم و باید از مغزها به شکلی متنوع استفاده کنیم.

وی افزود: چربی موجود در مغز جزو چربی های سالم است و عمدتا حاوی ویتامین E و برخی عناصر مفید مانند سلنیوم، منیزیم، روی، آهن و برخی ویتامین ها مانند ویتامین های گروه B و اسید فولیک است، بنابراین مصرف روزانه آن توصیه می شود. مصرف مغزها متنوع هستند. مقدار توصیه شده برای مصرف مغز در روز 30 گرم یا یک مشت است.

  هدف از کرسی های آزاداندیشی توسعه فرهنگ انتقاد و پرهیز از استدلال های نادرست است

وی درباره کره بادام زمینی گفت: میزان پروتئین موجود در این غذا نسبت به سایر مغزها بیشتر است، بنابراین برای افرادی که از سوء تغذیه رنج می برند می تواند مفید باشد. اما این محصول غذایی حاوی بیشترین میزان چربی در بین آجیل هاست، یعنی نسبت به سایر آجیل ها کالری بیشتری در واحد وزن دارد و به همین دلیل دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی 207 کیلو کالری دارد، بنابراین افراد باید در مصرف احتیاط کنند زیرا در در برخی موارد به افراد توصیه می شود از این ماده غذایی برای کاهش وزن استفاده کنند، هرچند کالری زیادی دارد و این توصیه درستی نیست.

وی ادامه داد: هر دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حاوی 9 گرم پروتئین، 18 گرم چربی، 1 گرم قند، 6 گرم کربوهیدرات و 30 گرم فیبر است. فسفر و سدیم بیشتری نسبت به سایر مغزها دارد و از طرفی کمترین میزان ویتامین E را در بین آجیل ها دارد اما یکی از دلایل توصیه به مصرف روزانه آجیل طبیعی بودن آنهاست. منبع ویتامین E هستند، در حالی که کره بادام زمینی کمترین میزان ویتامین E را دارد.

وی خاطرنشان کرد: کره بادام زمینی دارای بیشترین میزان چربی اشباع است که برای بیماران قلبی عروقی خوب نیست بنابراین مصرف مداوم این ماده غذایی توصیه نمی شود. از طرفی این ماده غذایی چربی اشباع نشده کمتری دارد. یکی از دلایلی که آجیل توصیه می شود این است که آنها حاوی چربی های غیر اشباع از جمله امگا 3 هستند، در حالی که کره بادام زمینی حاوی مقدار کمی امگا 3 است. در واقع مصرف آن به نوعی باعث عدم تعادل چربی های غیر اشباع در بدن می شود که خود زمینه بروز بیماری های التهابی را در بدن فراهم می کند، بنابراین بهتر است افرادی که از بیماری های التهابی رنج می برند این ماده غذایی را به مقدار محدود مصرف کنند.

  زنان تلویزیون باید ماسک بزنند

رحمانی ادامه داد: از سوی دیگر کره بادام زمینی سدیم بالایی دارد و نمک آن برای مبتلایان به بیماری کلیوی یا فشار خون مفید نیست.

وی افزود: روغن بادام زمینی حاوی مقادیر بالایی فسفر نسبت به سایر مغزها است و این میزان فسفر بالا در جذب عناصری مانند آهن و روی در بدن اختلال ایجاد می کند. افرادی که بیماری کلیوی دارند باید مراقب میزان فسفر دریافتی خود باشند، بنابراین نباید همیشه از کره بادام زمینی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: مهمترین بحث در مورد کره بادام زمینی حساسیت زا بودن این ماده غذایی است و ذاتاً حساسیت زا بوده و باعث ایجاد واکنش های آلرژیک مانند آبریزش بینی، واکنش های پوستی، خارش و قرمزی، گلودرد و مشکلات گوارشی می شود و گاهی اوقات می تواند کشنده است، بنابراین افرادی که در خانواده آلرژی دارند باید در مصرف این ماده غذایی احتیاط کنند و ابتدا به صورت محدود تست کنند که آیا این ماده غذایی در آنها ایجاد حساسیت می کند یا خیر و به طور ناگهانی مقدار زیادی از این ماده غذایی را مصرف نکنند. انجام دادن.”

رحمانی گفت: نکته دیگر در مورد تداخلات دارویی است. برخی از ترکیبات موجود در کره بادام زمینی باعث لخته شدن خون می شود و افرادی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می کنند در معرض خطر مصرف این ماده غذایی قرار دارند.

وی گفت: در تولید صنعتی روغن بادام زمینی از روغن پالم یا روغن های هیدروژنه یا بنزوات سدیم برای افزایش ماندگاری استفاده می کنند، بنابراین مصرف آن به ویژه برای کودکان مضر است.

  دانشجوی بسیجی واحد تبریز در خصوص اتفاقات اخیر در این دانشگاه بیانیه ای صادر کرد

رحمانی درباره مضرات مصرف کره بادام زمینی در دوران بارداری گفت: بحث آهن و روی در دوران بارداری بسیار مهم است. از آنجایی که روغن بادام زمینی حاوی مقدار زیادی فسفر است، جذب روی را در بدن کاهش می دهد که آهن در دوران بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین خانم ها در مصرف این ماده غذایی در دوران بارداری محدودیت هایی دارند و نباید روزانه آن را مصرف کنند. “

وی در پایان هشدار داد: اگر در دوران بارداری حساسیت به کره بادام زمینی ایجاد شود، هم برای مادر باردار و هم برای جنین مضر است، باید با احتیاط این ماده غذایی را مصرف کنند و حتی افرادی که در خانواده سابقه حساسیت به آن دارند. بهتر است از نفت اجتناب شود.» در دوران بارداری از بادام زمینی استفاده نکنید و ترجیحا از سایر مغزها استفاده کنید.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید