این 6 استان باید مراقب بارندگی های شدید باشند

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز (شنبه) در اردبیل، گیلان و مازندران و فردا (یکشنبه) در گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی در مناطق مستعد تگرگ، بارش باران، شدید باران و تگرگ پیش بینی می شود.

روز دوشنبه نیز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان شمالی، اردبیل شمالی و آذربایجان‌شرقی همین وضعیت جوی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره هواشناسی، رواناب و طغیان جاده ها، طغیان فصلی رودخانه، صاعقه و خسارت ناشی از وزش باد شدید از جمله خطرات این سامانه است.

اداره هواشناسی اعلام کرد که احتمال آسیب به صنعت کشاورزی در مناطق مستعد گرد و غبار موقت، کاهش دید و اختلال در ناوگان حمل و نقل وجود دارد.

سازمان هواشناسی پرهیز از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عاری از عشایر و دام در کوهستان، تسریع در برداشت شالیزارها، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی و عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده را توصیه کرد.

از دیگر توصیه های سازمان هواشناسی عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، آمادگی دستگاه های اجرایی مانند نیروهای امدادی، راهداری، شهرداری ها، وزارت نیرو و … است. برای مقابله با بحران

  بررسی اجرای رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

دیدگاهتان را بنویسید