این 5 دمنوش را حتما در این روزها مصرف کنید

572668 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مصرف برخی چای ها از عوارض آلودگی هوا می کاهد. در زیر تعدادی از این دمنوش ها آورده شده است:

بیشتر بخوانید:

1- آویشن

مصرف آن در برابر مشکلات تنفسی به ویژه در افراد مبتلا به آسم و برونشیت مزمن محافظت می کند. برای تهیه دمنوش آویشن چند برگ آویشن و یک عدد لیمو عمانی را در آب جوش بریزید و اجازه دهید حدود پانزده دقیقه دم بکشد سپس آن را در لیوان بریزید و پس از شیرین کردن آن با کمی نبات یا عسل روزی دو بار میل کنید.

2- رنگ گل همیشه بهار و سنبل الطیب

برای فشار خون بالا مفید است. سه قاشق غذاخوری گل گاو زبان، یک قاشق غذاخوری سنبل الطیب، یک عدد لیمو عمانی و یک تکه سیب زمینی شیرین را در دو فنجان آب جوش بریزید تا نیم ساعت بجوشد و سپس بنوشید. مصرف روزانه یک تا دو فنجان از این چای هم اثر آرامش بخش و هم استرس زا دارد و هم از سکته های قلبی و مغزی به ویژه در هوای آلوده جلوگیری می کند.

3- سرهرگل

گیاه سرهرگل یکی از بهترین گیاهان برای پاکسازی بدن و خون از سموم ناشی از آلودگی های محیطی به ویژه آلودگی هوا محسوب می شود. برای تهیه چای سرهرگل مقداری از این گیاه را به مدت نوزده دقیقه بجوشانید و روزی دو تا سه فنجان از این دمنوش را با عسل میل کنید.

4-ریشه شیرین بیان

مانند شیرین بیان و میخک، شیرین بیان در بسیاری از فرهنگ ها برای پاکسازی بدن استفاده می شود. به عنوان مثال در چین به این گیاه سم زدایی عالی می گویند. مقداری از این سبزی را بجوشانید و دو تا سه بار در روز مصرف کنید. علاوه بر شیرین بیان، مصرف سایر گیاهان و میوه ها مانند گشنیز و سیب تازه بدن را سم زدایی می کند. از گیاهانی استفاده کنید که باعث عرق کردن بدن می شوند. مثلاً زنجبیل یا بومادران را بجوشانید و روزی یک تا دو فنجان از آن بنوشید. چای گل رز همچنین به دفع سموم از بدن کمک می کند.

  شعر خوانی صابر خراسانی در مدح امام رضا علیه السلام

5- گل ساعت

بابونه فواید ضد اضطراب شگفت انگیزی دارد. این داروی گیاهی ممکن است باعث خواب آلودگی شود. چای گل رز را می توان با دم دادن یک قاشق غذاخوری از آن در یک فنجان آب جوش تهیه کرد. اجازه دهید این مخلوط حدود ده دقیقه بماند و قبل از رفتن به رختخواب آن را بنوشید تا خواب خوبی داشته باشید.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید