این کشتی به اندازه مدال های کسب شده بودجه دریافت نکرد

636067935645033054 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی و دارنده هفت مدال جهانی و المپیک گفت: موفقیت ها و افتخارات کشتی بر هیچکس پوشیده نیست و کسب 63 درصد مدال های ایران تنها در المپیک به معنای است. همه اینها و شکی نیست. «و شکی نیست که کشتی ورزش اول کشور است. البته مسئولان ارشد ورزش چه در وزارتخانه و چه در کمیته ملی المپیک در مصاحبه ها و صحبت های خود تاکید کردند که این اولین کشتی در کشور است، اما آیا در عمل چنین تاکیدی وجود دارد؟

ادامه مطلب

سوریان با اشاره به تصمیم غیرقانونی وزارت ورزش برای بازنشانی بودجه کشتی، افزود: برخلاف شایعاتی که در مورد توجه به کشتی وجود دارد، در عمل بدیهی است که کشتی اولین ورزش کشور محسوب نمی شود! وزارت ورزش برای امسال چه بودجه کشتی صفر در نظر می گیرد؟ آیا این نشانه توجه به اهمیت کشتی است یا بی توجهی به ورزش اول کشور که به آن کشتی می گویند؟

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: امروز آقای پولادگر به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در مقابل تیم کشتی ایستاده و از کوچکترین حق قانونی از آقای سجادی فقط چند نفر محروم هستند. سال‌ها پیش، روزها جام تاج و تخت قول داده بود که از هیچ حمایتی برای کشتی دست نکشد. آقای پولادگر برای توجیه کار غیرحرفه ای خود عملا فدراسیون های دیگر را جلوی کشتی می اندازد. نتیجه چیزی جز نابودی این ورزش نیست.

سوریان با بیان اینکه این تناقض در رفتار و عملکرد وزارت ورزش می تواند مشکلات زیادی را برای ورزش قهرمانی در مسابقات پیش رو به ویژه المپیک پاریس ایجاد کند، به انتظارات متولیان ورزش از مبارزه اشاره کرد و گفت: دو سال است. قبل از باقی ماندن المپیک پاریس و مانند تمام دوره های قبل، بار مدال آوری همچنان بر دوش کشتی است و همه انتظار دارند کشتی رنگارنگ ترین مدال ها را کسب کند. اما در مقابل این انتظارات، آیا کارکنان وزارت ورزش باید پاسخ دهند که چه هزینه ای خواهند کرد؟ وقتی در رشته‌ای مدال می‌خواهید، بدیهی‌ترین چیز در سیستم مدیریت این است که آن را به اندازه‌ای که انتظار دارید حفظ کنید.

  چه کسی باید تکلیف لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت را توضیح دهد؟

دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک افزود: آیا وزارت ورزش آنقدر که انتظار داشت از مبارزه حمایت کرد؟ به جرات می توان گفت که این کشتی هرگز به اندازه مدال های کسب شده بودجه دریافت نکرده است. آقای دبیر گفت درست است که بودجه ورزش کم شده و بودجه کشتی نباید اینقدر زیاد باشد. با وجود بودجه غیرواقعی برای ورزش، من معتقدم حق واقعی مبارزه هرگز توسط این چانه کوچک بودجه ورزش پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جدید نیز همین حداقل بودجه برای کشتی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: مسئولان وزارت ورزش 70 میلیارد از کمک های مجلس به کشتی استفاده کرده اند که از سوی سایر فدراسیون ها به عنوان بودجه سال جدید استفاده شده است و در نظر گرفته نشده است. کشتی ها . اما همانطور که رئیس فدراسیون خاطرنشان کرد، کمک های مجلس ربطی به بودجه سالانه فدراسیون ندارد که باید از سوی وزارت ورزش تامین شود و این دو موضوع از هم جدا هستند.

سوریان گفت: چنین رفتاری از سوی وزارت ورزش جایگاه این وزارتخانه را پایین می آورد. عظمت و افتخارات کشتی در تاریخ ورزش ایران برای مسئولان قابل درک نیست.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در واکنش به بخشی از صحبت های معاون ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در مجمع برای برجسته کردن موفقیت یکی از رشته های المپیک لندن برای تحت الشعاع قرار دادن نتیجه. کشتی با 4 مدال طلا، 1 نقره و 2 برنز و در مجموع 7 مدال بهترین نتیجه را در بین سایر رشته های المپیک لندن داشت. با وجود این آمار، معتقدم همه فدراسیون ها و همه قهرمانان ورزشی برای موفقیت در مسابقات المپیک و جهانی متحد هستند و کشتی و سایر رشته ها یک هدف مشترک دارند و آن بالا بردن پرچم ایران است و آقای پولادگر نباید در این مسابقات حضور داشته باشد. در غیر این صورت سعی کنید سایر رشته ها را علیه کشتی هدایت کنید.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

نایب رئیس فدراسیون کشتی، واکنش جامعه به مبارزه با کشتی غیرمجاز از سوی وزارت ورزش را نشانه حسن نیت و دغدغه اهالی این رشته مدال آور برای آینده ورزش ایران دانست و خاطرنشان کرد: نمی دانم. نور را برای ورزش فراهم کنید معاون توسعه ورزش قهرمانی باید بداند که وزارت ورزش یک فدراسیون تکواندو نیست و همه چیز به خود فرد بستگی دارد و بدون توجه به واقعیت ورزش قهرمانی بدون کارشناسی خودشان تصمیم می گیرند.

سوریان با تاکید بر اینکه رهبری و تصمیمات غیرحرفه ای آقای پولادگر به جز بخش های ورزشی هیچ فایده ای ندارد، تاکید کرد: کارنامه ایشان در فدراسیون تکواندو در سال های اخیر کاملاً مشخص است و نباید اجازه دهیم اتفاقاتی که برای تکواندو افتاد، تاثیرگذار باشد. ورزش. ” دارم میام. آقای سجادی باید این تصمیم غیرکارشناسی را بگیرد.

سوریان در پایان از وزیر ورزش خواست تا جلوی بی عدالتی در قبال دعوا را بگیرد و گفت: آقای سجادی نسبت به تصمیمات غیرکارشناسی وزارت ورزش قهرمانی بی تفاوت نباشد و در یکی دو سال آینده تصمیم لازم را در این زمینه اتخاذ کند. روزها و اجازه ندهید ورزش ایران به سرنوشت تکواندو دچار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید