این سنگ قبر 312 ساله است + عکس

کامران اکبری شایگان گفت: در تماسی که اداره آموزش و پرورش اسدآباد با اداره میراث فرهنگی شهرستان مبنی بر وجود سنگ قبر قدیمی از گذشته در این اداره تماس گرفت، با بازدید از اداره میراث، متوجه شدیم این سنگ قبر 312 ساله است که پس از آماده سازی پروتکل آن به موزه تاریخ و فرهنگ شهر منتقل شد.

وی در ادامه با بیان اینکه با وجود بیش از 300 سنگ تاریخی کشف شده توسط دوره ساسانی و حزب در اسدآباد، این شهر موزه ای در این منطقه ندارد، گفت: برای حفظ سنگ های تاریخی نیاز به موزه سنگ است که دلیل عدم وجود سنگ های تاریخی است. مساحت کافی در شهر به دست نیامده است.

وی گفت: متأسفانه نبود مکان مناسب و مناسب شهر را در بحث موزه ها عقب انداخته است. شهری است که افتتاح یکی از این موزه ها از جمله موزه سنگ در اسدآباد این موزه را در استان همدان بی نظیر خواهد کرد.

اکبری شایگان با اشاره به عرضه بیش از 500 قطعه عکس تاریخی توسط اهالی اسدآباد برای راه اندازی موزه عکس در سازمان میراث فرهنگی، ادامه داد: وجود موزه سنگ و عکس در شهرستان می تواند نقش موثری در درآمدزایی داشته باشد. اشتغال و جذب توریست.

وی همچنین از موزه فرهنگی تاریخی اسدآباد به عنوان تنها موزه این شهرستان نام برد و خاطرنشان کرد: این موزه شامل 550 اثر تاریخی و باستانی از دوره پارتی تا دوران معاصر است که در سال 1366 افتتاح شد.

شهرستان اسدآباد دارای 150 اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد 59 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

  دلیل اصلی عدم اعمال رتبه معلم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید