این زن طلاهای دزدی را می بلعد!

چند روز پیش طلافروشی در خیابان رسالت مشهد با ۱۱۰ تماس گرفت و از سرقت «انگشتر طلا» خبر داد. با دریافت این خبر بلافاصله گروهی از گشت های کلانتری به دستور سرهنگ آذریان (رئیس کلانتری خواجه ربیع مشهد) راهی طلافروشی شدند و به بررسی موضوع پرداختند. مدیر طلافروشی که مردی 45 ساله است به پلیس گفت: مادر و دختری وارد مغازه من شدند و درخواست خرید انگشتر کردند. طبق معمول قاب انگشتر طلا را جلوی آنها گذاشتم تا حلقه مورد نظرشان را انتخاب کنند.»

لحظه ای بعد در حالی که مشغول کارهای دیگر بودم، قاب طلایی را دوباره روی انگشتر گذاشتند و گفتند: «هیچکدام از آنها را انتخاب نکردند!» می خواستند از فروشگاه خارج شوند، اما یک لحظه متوجه شدم انگشتر ناشناس روی قاب انگشتر طلا که خیلی شبیه انگشتر طلا بود! قبل از اینکه کلید باز کردن قفل را فشار دهم بلافاصله قاب را برداشتم و با دقت به آن نگاه کردم، تازه متوجه شدم که فریب خوردم و مشتریانم با زیرکی حلقه صرافی را با یکی از انگشترهای طلا حرکت دادند! بعد زنگ زدم به پلیس تا از رفتن مادر و دختر جلوگیری کنم!

تکذیب ماجرا از سوی مادر و دختر مذکور، تحقیقات تخصصی پلیس را آغاز کرد زیرا زن 50 ساله مدعی است که تنها قصد خرید انگشتر را دارد و از تقلبی بودن یکی از حلقه های داخل قاب اطلاعی ندارد. !! این در حالی است که به گفته جوان طلافروش کیف مورد بازرسی قرار گرفت اما انگشتری پیدا نشد اما در تحقیقات کامل پلیس خواجه ربیع مشهد مشخص شد مادر و دختر دستگیر شده دارای سابقه کیفری هستند و دو شب پیش نیز در یک سرقت دیگر از فروشگاه دستگیر شدند. اما صاحب مغازه از شکایت خود از دختر جوان صرف نظر کرد.

  آخرین مهلت ثبت نام وام جدید بازنشستگان اعلام شد

پس از دریافت این اطلاعات پرونده ای در این خصوص تشکیل و در شعبه 407 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد توسط قاضی محمدرضا جعفری به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. از سوی دیگر بررسی نظارت تصویری طلافروشی در حالی جزئیات این «مبادله» حیله گرانه را فاش کرد که اتفاق عجیبی رخ داده است.

تصاویر دوربین حکاکی شده از جواهرفروشی نشان می دهد که دختری 18 ساله با ترفندی خاص انگشتر طلا را از قاب خارج کرده و به دور از چشمان طلافروش به مادرش می دهد و سپس حلقه بدلی را داخل قاب قرار می دهد. پس از ضبط تصاویر نظارت تصویری، مشخص شد زمانی که زرگر متوجه شد مشتریانش «کلاهبردار» هستند و انگشتر تقلبی را جایگزین انگشتر طلا کرد، زنی میانسال در فرصتی مناسب دست به کیف خود برد و ناگهان آن را بیرون آورد. حلقه. از دهانش پرتش کن و قورتش بده!

با افشای این ماجرا، زن میانسال چون حلقه مسروقه ای پیدا نشد، چاره ای جز انکار جنایت ندارد و مدعی است در ازای رضایت شاکی حاضر به پرداخت خسارت و قیمت انگشتر طلا شده است! سپس کارت بانکی را از کیفش بیرون آورد و بیش از پنج میلیون تن به جواهرفروش پرداخت و او را راضی کرد. وی که مطمئن شده بود با رضایت شاکی از حبس فرار کرده و قانون تخفیف مجازات حبس را رعایت کرده است با تشکیل پرونده راهی دادگاه شد.

دیدگاهتان را بنویسید