این رویداد دومین گام به سوی اتحاد دانشگاه، مردم و کسب و کار است

2953 خبر ناگهانی

بیژن رنجبر معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص گام دوم رویداد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: معاونت پژوهش، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی کاملی برای این رویداد انجام داده است. وی همچنین مکاتبات زیادی با سایر دستگاه ها و نهادها برای شرکت در این رویداد و برگزاری مراسم انجام داد. گام دوم نقش دانشگاه ها را در اجرای شعار سال تبیین می کند. شعار سال در واقع رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید انجام شود.

وی افزود: اگر همه دانشگاه های کشور این موضوع را جدی بگیرند، نقش خود را به درستی ایفا کنند و مسیری را که طی خواهند کرد تبیین کنند، قطعاً رشد اقتصادی برای کشور به همراه خواهد داشت که باعث بهبود معیشت و رونق می شود. سمینارها و کارگاه های آموزشی مختلفی برای حضور شرکت ها و استارت آپ ها برگزار می شود. دانشگاه اسلامی آزاد برای این رویداد برنامه غنی دارد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری گام دوم در سال های آینده وجود دارد، گفت: دلیل اصلی برگزاری این رویداد چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی است و در آستانه این اتفاق هستیم. سالگرد . این رویداد برای سال های آینده برنامه ریزی شده است. این نوع رویداد معمولا هر دو سال یکبار برگزار می شود. بنابراین تصمیم برای برگزاری هر سال، هر دو سال یا هر دو سال یکبار گرفته می شود.

هدف اصلی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی ارائه توان ملی گروه های فناور، شرکت های بزرگ، صاحبان صنایع، سرمایه گذاران، بانک ها، صندوق ها، مراکز نوآوری، شتاب دهنده ها است. دومین رویداد ملی دانشگاه به منظور بسترسازی برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان و ایجاد فرصت برای استخدام دانشجو در چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شده است. تجهیزات موجود در دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار صنعت، بازرگانی و صنعت کشور می باشد.

  محدوده محلات جدید برای انتخاب رشته کنکور 1401 اعلام شد

بهبود توانایی ها و مهارت های ذهنی

رنجبر درباره مسابقات رایگان ربوکاپ در ایران گفت: برگزاری این نوع مسابقات به ایجاد خلاقیت، افزایش خلاقیت و افزایش فکری، ذهنی و مهارتی در سطح دانش آموزان کمک می کند. ربوکاپ راهی برای بهبود توانایی ها و مهارت های ذهنی جوانان است. این رویداد می تواند به دانش آموزان کمک کند تا تحصیلات یا شغل آینده خود را پیدا کنند، بنابراین یک رویداد کاربردی و مفید است.

شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ رایگان ایران 1401 در 9 لیگ شامل لیگ های دانشجویی، فوتبالیست ها، نجات غریق، تظاهرات دانش آموزی، ربات های شبه فضایی و خدماتی، ربات های پرنده، خودروهای خودران و بزرگسالان از 24 تا 27 اردیبهشت ماه در محل شعبه برگزار شد. رشته علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی این مسابقات محلی برای آماده سازی و تقویت تیم ها برای حضور در مسابقات جهانی است. از طرفی تیم های شروع کننده در رشته رباتیک این فرصت را خواهند داشت که از تجربیات سایر تیم ها استفاده کرده و با این مسابقات بیشتر آشنا شوند.

تیم های خارجی از کشورهای ترکیه، برزیل، مالزی، چین، فرانسه، آلمان، افغانستان، کانادا و آمریکای شمالی در شانزدهمین دوره مسابقات ملی ربوکاپ شرکت کردند. این تیم ها از راه دور به رقابت پرداختند و حضور فیزیکی نداشتند.

ربوکاپ یا جام جهانی رباتیک یک پروژه بین المللی برای ترویج هوش مصنوعی، رباتیک و مکاترونیک است. فدراسیون جهانی ربوکاپ با طراحی نسخه استانداردی که به همه فناوری‌های موجود برای مشارکت و آزمایش نیاز دارد، به دنبال ترویج تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی و روبات‌های هوشمند است. RoboCup بازی فوتبال را به عنوان محور اصلی تحقیقات خود برای ایجاد ابتکارات برای مسائل عمده اجتماعی و صنعتی انتخاب کرد. هدف نهایی ربوکاپ تشکیل یک تیم کاملاً هوشمند از روبات‌های انسان‌نما برای پیروزی در جام جهانی 2050 در برابر تیم برنده است.

  آیا اسکو چ i چ حکم برکناری نزار ماهروس را امضا می کند؟ -

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید