این روپوش ها رشد کودک را کنترل می کنند!

با این حال، یکی از بهترین راه‌ها برای نظارت بر رشد عصبی کودک، توسعه حرکات او در حین بازی است.

تیمی از محققان در بیمارستان کودکان هلسینکی فنلاند، این لباس را بر اساس مطالعه‌ای که اولین بار در سال 2020 منتشر شد، تولید کردند.

این کت و شلوار کودک یک تکه MAIJU نام دارد که به معنی “ارزیابی موتور کودک با کیت جامپ” است.

این ویجت پوشیدنی حاوی چندین حسگر حرکتی است که در جیب هر عضو بدن قرار دارند.

در مطالعه ای بر روی 59 نوزاد 5 تا 19 ماهه، محققان کودکان را هنگام بازی در خانه یا خانه در مراکز تحقیقاتی تحت پوشش قرار دادند. در طول بازی، حرکات کودکان توسط سنسورها و همچنین توسط دوربین فیلمبرداری ثبت می شود.

در مرحله بعدی، از یک الگوریتم یادگیری ماشین برای مرتبط کردن فعالیت‌های خاص در تصاویر ویدیویی با الگوی حرکت ثبت‌شده توسط حسگر استفاده شد. در نتیجه این مطالعه، حسگرهای لباس بیرونی به تنهایی و بدون کمک دوربین توانستند دقیقاً 5 حالت و حرکت بدن مختلف را در این حالت ها و همچنین وضعیت های مختلف بدن را تشخیص دهند.

آنها اکنون امیدوارند که از این فناوری برای نظارت بر رشد عصبی طبیعی نوزاد استفاده کنند و در صورت لزوم تعیین کنند که آیا درمان مورد استفاده موثر است یا خیر.

این لباس قادر است نوزادان را برای مدت طولانی تری نسبت به انسان مشاهده کند. علاوه بر این، این فناوری لزوما محدود به استفاده در کودکان نیست. محققان می گویند این فناوری می تواند برای توسعه ابزارهای پوشیدنی برای کمک به بیماران مختلف مانند کودکان بزرگتر یا حتی افراد مسن استفاده شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

این مطالعه در مجله Communication Medicine منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید