این تغییر شکل ربطی به تحریم ندارد

شهریار حیدری با بیان اینکه امروز برخی مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و اینکه این شرایط به دلیل وجود تحریم ها و بلاتکلیفی مذاکرات هسته ای چقدر موثر است، گفت: تحریم ها با شرایط فعلی در دو دسته تفاوت دارد. وضعیت کنونی شوک های اقتصادی، تورم بالا و به هم ریختگی مدیریت منابع موجود نشان از حکمرانی کاملا لجام گسیخته در استان ها دارد و ربطی به تحریم ها ندارد.

این نماینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که می گوید افزایش قیمت تخم مرغ، ماست، دوغ و گوشت چه ربطی به آمریکا و تحریم ها دارد؟ وی گفت: وضعیت اقتصادی کنونی و گرانی‌ها به تحریم‌ها مرتبط نیست، بلکه تحت تأثیر حکمرانی ضعیف و نقض حاکمیت یکپارچه قرار دارد.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور ما نبود مدیریت منابع است نه کمبود منابع، زیرا منابع زیادی داریم اما مدیریت درستی نداریم. مثلا به مقدار شیر نگاه کنید. در کشور تولید می شود زیرا دولتی وجود ندارد. دولت باید برای این وضعیت چاره اندیشی کند. مدیریت خود را یکپارچه و متمرکز کنید تا به چهار عنصر مورد نیاز مردم برسید.

حیدری گفت: مردم امروز پل و جاده نمی خواهند، آنقدر توقعشان پایین آمده که می خواهند همان تخم مرغ و گوشت و شیر را بگیرند. ما در دولت و مجلس باید تلاش کنیم گرانی مرغ، تخم مرغ و گوشت را مدیریت کنیم.»

وی ادامه داد: امروز مجلس و دولت به قدری ضعیف هستند که باید کمترین سطح توقع مردم را برآورده کنند و این به دلیل نارسایی در سطح رهبری است.

  گفتگوی بایدن با رهبران سه کشور اروپایی درباره ایران

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز صحبت از کمبود منابع در کشور نیست، زیرا بهترین منابع در اختیار مدیران و دولت است، بلکه بدترین مدیران را در حوزه اجرا انتخاب کرده و قرار داده ایم. برای کار کردن.”

وی افزود: مشکلات اقتصادی، تورم و تورم تقصیر هیچ کشوری نیست که هر روز می گوییم مشکلات و مشکلات ما مربوط به غرب و شرق است و بحث مدیران نالایق، نالایق و نالایق است. امروز فرمانداری منصوب شده است که نمی تواند ولسوالی را اداره کند. مدیران را در جایی قرار دهید که فاقد توانایی و قدرت اجرایی باشند.

حیدری تاکید کرد: آقایان تلاش می کنند مذاکرات به سرانجام برسد. امروز نیز با تلاش هایی که انجام شده، برخی از مولفه های مختلف موثر بوده و تاکنون ارزیابی این است که مذاکرات رو به جلو و مثمر ثمر است. ./ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید