این بلا سر پروین آمد و بعد از 5 قهرمانی “هو” شد

سرمربی سابق پرسپولیس با مقایسه وضعیت فعلی این تیم با دوران مربیگری علی پروین گفت: ما 5 بار هم قهرمان ایران شدیم اما در نهایت با “هو شدن” از تیم جدا شدیم.

ناصر ابراهیمی درباره شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم و حذف از جام حذفی گفت: دلیلی ندارد که اگر پرسپولیس 5 فصل قهرمان شده امسال هم قطعا قهرمان شود. قهرمان شدن تیم به عوامل زیادی بستگی دارد که باید تضمین شود. برای اینکه بفهمیم چرا پرسپولیس امسال قهرمان نشد، باید از کادر فنی و مدیریت باشگاه توضیح بخواهیم که چه اتفاقی افتاده است.

وی افزود: ما داخل باشگاه نیستیم که دقیقاً بدانیم چه اتفاقی افتاده و چه مشکلاتی وجود دارد، اما می‌دانم بلایی که الان سر تیم آمد دقیقاً همان چیزی است که سر من و علی پروین آمد و ماجرا دوباره تکرار شد. ما از سال 77 تا 82 هم 5 بار قهرمان شدیم و در جام حذفی هم به مقام سوم رسیدیم و در آسیا سوم شدیم اما در نهایت پرسپولیس را با “حلقه” ترک کردیم. در آن زمان تغییر رهبری به این امر منجر شد و اکنون نیز تقریباً همین اتفاق افتاده است. عابدینی در آن زمان مدیرعامل باشگاه بود و بازیکنان زیادی مانند علی دایی و کریم باقری را راهی اروپا کرد اما تغییر سرپرستی باعث سقوط این تیم شد. حالا پاسخ این است که چرا پرسپولیس در فاصله فروردین تا اسفند 1400 پنج مدیرعامل را عوض کرد؟

سرمربی سابق پرسپولیس درباره عملکرد این تیم در دیدار مقابل آلومینیوم گفت: این دیدار ضعیف ترین بازی تاریخ پرسپولیس بود. این تیم در این دیدار هیچ دفاعی نداشت. دفاع زمانی شروع می شود که توپ گم می شود اما در پرسپولیس این اتفاق نیفتاد. نه هافبک ها و نه مهاجمان انگیزه گلزنی نداشتند. با این حال تیم حریف انگیزه بالایی داشت و تلاش زیادی کرد. با این روند، آلومینیوم گربه سیاه پرسپولیس شده است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

ابراهیمی درباره دلایل سقوط پرسپولیس در این فصل گفت: بازیکنان زیادی از تیم رفتند و دست گل محمدی خالی بود. مثل این است که به اسکوچیچ بگوییم باید تیم ملی را قهرمان جام جهانی کند. ساختار باشگاه ما در ایران به خصوص پرسپولیس و استقلال مشکلات بزرگی دارد و بی ثباتی دولت و دخالت دولت اجازه نمی دهد باشگاه ها به پیشرفت ادامه دهند.

وی با بیان اینکه از باشگاهی که 200 میلیارد تن بدهکار است و مدیرعاملش 2 بار تغییر کرده است انتظاری بیش از این نمی توان داشت، گفت: با این وضعیت و این بازیکنان رتبه دوم لیگ هم شاهکار است. درد پرسپولیس درد مدیریت فوتبال کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید