این اطلاعات تا زمان حصول توافق در اختیار ما خواهد ماند و احتمالاً حذف خواهد شد

519547 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار العالم درباره انتقال برخی تاسیسات هسته ای از مجموعه کرج به نطنز گفت: علیه تسایی کرج. باید تدابیر امنیتی را تشدید کنیم که بخش قابل توجهی از این خودروها جابجا شد و بقیه را به نطنز و اصفهان منتقل کردیم. به عبارت دیگر ماشین های سانتریفیوژ به دلیل اهمیتی که دارند به مکان امن تری منتقل شده اند و همچنان کار می کنند.

ادامه مطلب

وی با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در دو مرحله گزارش داد: اول در زمان انتقال این دستگاه ها و دوم در مرحله دوربین ها و راه اندازی آنها که به دلیل ابهامات توضیحاتی ارائه کردیم که اقدامات انجام شده در در چارچوب توافقات و کنترل نیز وجود دارد، اما تا زمان توافق، اطلاعات نزد ما باقی می ماند و احتمالا حذف خواهد شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین گفت: سفر گروسی به تهران و مذاکرات وین از سوی وزارت امور خارجه پیگیری شد. در نهایت چارچوبی برای حل سریع مسائل اندیشیدیم که بر اساس آن بیانیه چهار بند صادر شد که سه بند آن اجرا شد. در واقع ما در میانه اعمال بند سوم هستیم. ژوئن اعطا شد، در واقع همان زمانی بود که انجام شد و ما اصرار داشتیم که قبل از ژوئن و زمان گزارش آژانس منتشر شود. انتظارات ما این است که اگر تفاهم وجود داشته باشد، عملاً هیچ سؤالی در مورد موضوعات مطرح شده باقی نماند.

  وزارت بازرگانی بله یا خیر؟

وی گفت: در حال حاضر مشکل فنی نداریم، هرچند ممکن است برخی مسائل جزئی در حال رسیدگی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید