این ادویه اثری مشابه پنی سیلین دارد

1. کنترل قند خون

برخی مطالعات نشان می دهد که این ادویه به مقاومت بدن به انسولین کمک می کند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت از این ادویه برای کنترل قند خون خود استفاده می کنند. می توانید دارچین را به صورت چای یا مکمل مصرف کنید.

2. کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید

دارچین می تواند به طور غیر مستقیم چربی و قند بدن را کنترل یا حتی کاهش دهد. مصرف دارچین با کاهش سطح کلسترول بد به نام LDL و تری گلیسیرید و افزایش سطح کلسترول خوب به نام HDL همراه است.

3. جلوگیری از بیماری آلزایمر

مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که عصاره دارچین می تواند به پیشگیری از آلزایمر کمک کرده و موثر باشد. دو ترکیب موجود در آن، اپی کاتچین و سینامالدئید، ممکن است به مبارزه با از دست دادن حافظه و جلوگیری از رشد رشته‌هایی در سلول‌های مغزی که باعث آلزایمر می‌شوند، کمک کند.

4. جلوگیری از عفونت

یکی از فواید دارچین توانایی منحصر به فرد آن در محافظت در برابر عفونت است. به دلیل خواص ضدباکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی و ضدعفونی کنندگی آن در درمان عفونت های داخلی و خارجی مفید بوده و از ایجاد میکروب در مثانه نیز جلوگیری می کند.

5. تقویت عملکرد بدن

دارچین به بهبود شفافیت و هوشیاری ذهنی بدن کمک می کند. برای بهبود فعالیت مغز، این ادویه را بو کنید. عطر آن می تواند توانایی های شناختی را افزایش داده و توجه و حافظه کاری را بهبود بخشد.

6. پیشگیری از بیماری های قلبی

  ایران از سال 2000 تاکنون 34 پله در عملکرد رقابتی این صنعت صعود کرده است

دارچین به دلیل خواص ضد التهابی خود می تواند از قلب و عروق اطراف در برابر عفونت و آسیب محافظت کند.

7. بهبود گردش خون

این ادویه به بهبود گردش خون کمک می کند و همانطور که می دانید با افزایش گردش خون، از عوارض درد نیز تا حد زیادی کاسته می شود. علاوه بر این، گردش خون خوب باعث پخش شدن اکسیژن به سلول های بدن و افزایش فعالیت های متابولیک می شود. با استفاده از دارچین می توانید خطر حمله قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

8. کمک به تسکین دردهای عضلانی و سردرد

دارچین به دلیل خواص ضد التهابی خود می تواند سفتی عضلات و مفاصل را تسکین دهد. مصرف دارچین برای ورزشکاران و مبتلایان به آرتروز توصیه می شود و همچنین در تسکین سردردهای ناشی از سرماخوردگی موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید