اینترنت گران شده، اما بی کیفیت

551272 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سید جواد حسینی کیا درباره افزایش قیمت بسته های اینترنتی و سخنان وزیر ارتباطات سیزدهم گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که افزایش قیمت ها باید با افزایش همراه باشد. در کیفیت سابقه افزایش قیمت بسته های اینترنتی این بود که اپراتورهای اینترنتی بسته ها را با نرخ مشخصی عرضه می کردند. طبق قانون، این بسته ها نباید تا سه سال گران باشند. اکنون این دوره سه ساله به پایان رسیده است. این بسته قبلاً حذف شده است. متأسفانه به دلیل کمبود زیرساخت ها هیچ توسعه ای حاصل نشده است. این وضعیت باعث شده است که اینترنت اگرچه گرانتر باشد اما کیفیت بهتری نسبت به گذشته نداشته باشد.

ادامه مطلب

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس یازدهم گفت: اپراتورها عموما خصوصی هستند و چون نقش چندانی در توسعه زیرساخت ها ندارند، گرانی های فعلی بیشتر به این دلیل است که این شرکت ها متضرر نمی شوند. وی ادامه داد: امیدواریم در آینده بتوانند در توسعه زیرساخت ها مشارکت و سرمایه گذاری کنند، ما با شرکت ها موافق نیستیم اما آنها مدعی هستند که افزایش قیمت ها به دلیل توسعه زیرساخت ها است.

این نماینده کمیسیون صنعت و معدن یازدهم مجلس شورای اسلامی درباره روش توسعه همزمان با افزایش قیمت ها گفت: این روش می تواند روش خوبی باشد. اما اپراتورها می گویند که اعتبار توسعه ندارند. وقتی این را می گویند نمی توان انتظار داشت اول کیفیت و بعد قیمت اینترنت افزایش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی کیا درباره لزوم ایجاد زیرساخت نوری برای اینترنت خانگی گفت: برخی مناطق تهران دارای فیبر نوری هستند. حتی در بسیاری از شهرها فیبر نوری محقق می شود. شاید در چند ماه اخیر به اندازه تمام فیبرهای نوری ایجاد شده توسط دولت دوازدهم رشد کرده است. پیش بینی ها حاکی از آن است که مشکل اکثر مردم بسته های اینترنت همراه است. طبیعتا اولویت ما پردازش بسته های تلفن همراه است.

  روزنامه کیهان به آتیلا پسیانی رحم نکرد

نایب رئیس کمیسیون شعب مجلس نسبت به ارتقای کیفیت اینترنت ابراز امیدواری کرد و گفت: حداقل می توان گفت که اپراتورها مدعی هستند با افزایش قیمت ها وام بیشتری برای سرمایه گذاری در ارتقای کیفیت خواهند داشت. ما مشتاقانه منتظر بهبود کیفیت اینترنت و به روز رسانی قیمت ها در آینده هستیم.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید