ایلان ماسک; اولین مسافر موشک خود را شناسایی می کند!

بر کسی پوشیده نیست که ریچارد برانسون، بنیانگذار Virgin Galactic و اولین کسی که گردشگری فضایی را راه اندازی کرد، اولین کسی بود که آن را در مسابقه فضایی با ایلان ماسک و جف بزوس آزمایش کرد. اسپیس ایکس یکی از طرفداران پر و پا قرص ایلان ماسک است.

اسپیس ایکس به اولین پرواز مداری موشک استارشیپ نزدیک می شود و تاریخ پرتاب به سرعت نزدیک می شود. این گام بزرگی برای جاه طلبی های ماسک برای ساخت، بهره برداری و فرود یک فضاپیمای جدید در سطح مریخ خواهد بود که در نهایت می تواند مردم را به سیاره سرخ ببرد.

قبل از انجام این پرواز بزرگ، آزمایش‌های زیادی لازم است و ماسک که در قراردادهای متعدد با ناسا برای ساختن سیستم فرود انسانی برای آرتمیس کاملاً برتر از جف بزوس است، به سرعت از دو رقیب فضایی خود پیشی خواهد گرفت.» جف بزوس، مدیرعامل Blue Origin و ریچارد برانسون بنیانگذار Virgin Galactic است.

اما برخلاف اولین مسابقه قبلی پرواز فضایی، توریسم فضایی، که در آن هر میلیاردر آرزوی تبدیل شدن به اولین بنیانگذار گردشگری فضایی را داشت و با ریچارد برانسون برنده شد، این مسابقه دوم مانند یک مبارزه دراماتیک به نظر می رسد. نه برای جلب توجه زیرا به گزارش خبرگزاری «ریچارد برانسون» اخیراً ابراز تمایل کرده است که با یکی از موشک های «ایلان ماسک» به فضا برود.

ماسک و برانسون با هم دوست هستند، بنابراین می توانند شخصاً توافق کنند و مجبور نباشند آن را در رسانه های اجتماعی مانند توییتر پست کنند. در این میان احتمال وجود دارد و آن پیشنهاد احتمالی «ماسک» به «برانسون» برای انجام یکی از اولین پروازهای مداری «استارشیپ» است.

  کاهش تعرفه واردات ماشین آلات معدنی به 1 درصد / ناوگان معدنی نیازمند نوسازی است

بنابراین ریچارد برانسون ممکن است اولین میلیاردر باشد که با موشک استارشیپ به فضا رفت، حتی قبل از خود ایلان ماسک.

برانسون اخیراً گفت: “امیدوارم روزی بتوانم سوار یکی از سفینه های فضایی او (ماسک) شوم و او هم بتواند سوار یکی از سفینه های فضایی ما شود.”

در واقع، برانسون در مورد تبادل صندلی در عملیات SpaceX و Virgin Galactic صحبت می کند.

برانسون، کارآفرین معروفی که با بالن های هوای گرم سفر می کند و نامه های تجاری بی شماری با پیشوند ویرجین ارسال می کند، توسط اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده با فضاپیمای Unity 22 آورده شد. فضانورد معروف. او این عنوان را برای عبور از آستانه 50 مایلی از سطح دریا که ایالات متحده آن را لبه فضا می داند، به دست آورد.

برانسون همچنین گفت که دوستی خوبی با ماسک دارد و ماسک مدت‌ها پیش بلیت پرواز Virgin Galactic را خریداری کرده بود.

لازم به ذکر است که اسپیس ایکس نیز اولین فضانوردان خود را در سال 2020 به مدار زمین فرستاد و از آن زمان تاکنون در مجموع 18 نفر را به فضا پرتاب کرده است.

اسپیس ایکس به تدریج به اولین پرتاب خود به مدار نزدیک می شود و آزمایش های بیشتری را برای موشک استارشیپ انجام می دهد. این شرکت دوشنبه شب عایق کامل برودتی StarShip را آزمایش کرد. علاوه بر این، اخیراً موتورهای رپتور 2 بیشتری برای آن ارائه شده است و باید در هفته های آینده تعداد بیشتری از این موتورها آماده شوند.

اگرچه ماسک گفت که پرواز مداری استارشیپ ممکن است در ماه می امسال انجام شود، اما برنامه ممکن است به تعویق بیفتد.

  کلمه ای بهتر از بی ادبی به ذهنم نمی رسد

اولین پرواز مداری استارشیپ احتمالا از کیپ کاناورال فلوریدا به جای تگزاس انجام خواهد شد. از آنجایی که به نظر می رسد این برخلاف طرح اسپیس ایکس برای گسترش پایگاه پرتاب فضایی خود در تگزاس است، این شرکت باید توسعه پایگاه را برای شامل دو سکوی پرتاب مداری، یک سکوی فرود و دو سکوی پرتاب در نظر بگیرد. جزئیات بیشتری را پیشنهاد دهید

تسریع گردشگری فضایی به این معنی است که وقتی استارشیپ بالاخره به مدار زمین می رسد، میلیاردر احتمالاً در اولین پرواز خصوصی خود شرکت خواهد کرد و با توجه به روابط دوستانه بین برانسون و ماسک، این احتمال وجود دارد که “برانسون اولین میلیاردری باشد که سوار کشتی ستاره ای خواهد شد.”

دیدگاهتان را بنویسید