ایران 100 میلیون بشکه نفت آماده فروش دارد

بر اساس گزارش آنلاین مستقل بلومبرگ، او نوشت:

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی کپلر، میزان نفت نفتکش های ایرانی از ابتدای آذرماه تاکنون 30 میلیون بشکه افزایش یافته و به 103 میلیون بشکه رسیده است. این افزایش در حالی صورت می‌گیرد که دیپلمات‌ها در وین روی توافقی برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران در ازای کاهش تحریم‌ها کار می‌کنند، که این کشور را از فروش بیشتر نفت خام بازمی‌دارد.

در حالی که این کشور خلیج فارس به چند ماه برای توسعه میادینی که کمتر از سه سال تولید می کند نیاز دارد، می تواند به محض کاهش تحریم ها فروش نفت از انبار را آغاز کند. افزایش جریان می تواند به کاهش قیمت نفت خام کمک کند، قیمتی که امسال بیش از 20 درصد افزایش یافته و به 100 دلار در هر بشکه رسیده است.

کارول ناهل، مدیر اجرایی مشاوران انرژی کریستال می گوید: «البته افزایش بشکه ها قیمت ها را پایین می آورد. اما «اثر آزادسازی نفت از ذخیره سازی در مقایسه با افزایش احتمالی تولید ناچیز است» که با بازگشت ذخایر از ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

راسل هاردی، مدیر اجرایی گروه ویتول در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ این هفته گفت که ایران می تواند ظرف چند ماه پس از توافق، حدود یک میلیون بشکه در روز به بازارهای جهانی بازگرداند. این به جبران کمبود سایر تولیدکنندگان اوپک به علاوه، که بسیاری از آنها از کمبود سرمایه گذاری و اختلال در تولید رنج می برند، کمک می کند.

توافق تاریخی اولیه 2015 که فعالیت های هسته ای ایران را در ازای کاهش تحریم ها محدود کرد، منجر به افزایش تولید شد که پس از خروج ایالات متحده از توافق در سال 2018 کاهش یافت.

  تکلیف نهایی جام حذفی فردا مشخص می شود

به گفته ایمان ناصری، مدیرعامل مشاوران FGE خاورمیانه، بازده روزانه ممکن است در مدت سه ماه پس از احیا به حدود 3.4 میلیون بشکه و ظرف شش ماه به 3.7 میلیون بشکه برسد.

کپلر گفت حدود نیمی از نفت ذخیره شده ایران در نفتکش ها خام و بقیه نفت سبک میعانات است که از میادین گازی پمپاژ می شود. به گفته این شرکت، رشد انبارهای شناور عمدتاً ناشی از حمل و نقل نفت از سرزمین اصلی و عمدتاً به پایانه بارگیری نفت خام در جزیره هارگ در خلیج فارس است.

Kpler از روش هایی مانند ردیابی ماهواره ای و تجزیه و تحلیل داده ها برای ردیابی کشتی ها و ردیابی محموله ها و محموله ها استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید