ایران و روسیه برای ساخت پهپاد توافق کردند

536368 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، روزنامه واشنگتن پست با استناد به ادعاهای مکرر مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین، مدعی شد تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه به توافق رسیده اند.

این روزنامه با استناد به سه مقام ناشناس اعلام کرد که مقامات مسکو و تهران قرارداد ساخت این پهپادها را در نشستی در ایران در اوایل ماه جاری نهایی کردند.

ادامه مطلب

همچنین گفته می‌شود ایران و روسیه به سرعت برای انتقال برنامه‌ها و اجزای کلیدی که زمینه ساخت این پهپاد را در ماه‌های آینده فراهم می‌کند، پیش می‌روند.

واشنگتن پست همچنین ادعا می‌کند که چنین توافقی به روسیه اجازه می‌دهد تا انبار سیستم‌های تسلیحاتی نسبتا ارزان اما بسیار مخرب خود را گسترش دهد.

بر اساس این گزارش، این توافق نیاز حیاتی روسیه به مهمات دقیق را نیز برطرف خواهد کرد که پس از گذشت 9 ماه از حمله به اوکراین با کمبود آن مواجه است و از سوی دیگر منافع اقتصادی و سیاسی قابل توجهی برای ایران دارد.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، روسیه تا اوت گذشته بیش از 400 پهپاد تهاجمی ایران را علیه اوکراین مستقر کرده است و بسیاری از این پهپادها در حملات به اهداف زیرساختی غیرنظامی مانند نیروگاه ها استفاده می شوند.

انتهای پیام/

  رقص مشعل مازندرانی

دیدگاهتان را بنویسید