ایران هرگز به دنبال ساخت سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود / آموزش بهترین فارغ التحصیلان سلاح هسته ای در کشور

518743 خبر ناگهانی

سیدمحمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران، به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز، اظهار داشت: یکی از مولفه های اقتدار هر کشوری، توانمندی های علمی و فناوری آن در همه عرصه ها است؛ در حالی که این توانمندی ها در همه زمینه ها وجود دارد. امروز به جرات می توان گفت در بحث هسته ای در کنار سایر فناوری ها با استفاده از فناوری و انرژی هسته ای به معنای تکمیل چرخه سوخت هسته ای کشور و تربیت نیروی متخصص اقتدار لازم را کسب کرده ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران در خصوص تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه انرژی هسته ای گفت: امروز بهترین فارغ التحصیلان رشته انرژی هسته ای در کشور ما تربیت می شوند و کشور را در موقعیتی قرار می دهند. قدرتی که شش کشور را مجبور به نشستن می کند.» میز مذاکره؛ همه این موارد نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، اما این بدان معنا نیست که ما قصد داریم به سلاح هسته ای دست پیدا کنیم.

آقامیری در خصوص میزان ظرفیت هسته ای و ناکامی جمهوری اسلامی در حرکت به سمت سلاح های هسته ای یا سلاح های مشابه گفت: توانایی ما در توسعه چرخه سوخت هسته ای و فناوری انرژی هسته ای به معنای تمایل ما به ساخت سلاح هسته ای یا سلاح های مشابه نیست. . «البته فردی که توانایی کنترل این فناوری را داشته باشد، طبیعتاً توانایی انجام کارها و فعالیت های دیگر در این زمینه را نیز دارد؛ اما بر اساس فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر مصونیت استفاده و توسعه سلاح های هسته ای و سلاح های جمعی. تخریب، ایران برای ساخت این تجهیزات گامی نرفته و در برنامه های آینده کشور نخواهد بود و شعار ملت ایران است.

  پشت صحنه آتش زدن قبور مهاباد / قبر مادرم به آتش کشیده شد!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید