ایران جزو پنج کشور اول تولید کننده واکسن تاج است

551878 خبر ناگهانی

علیرضا بیگلری در همایش ملی «تاج، امنیت و سلامت عمومی» که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج جامعه پزشکی در تالار مدرس انستیتو پاستور برگزار شد، گفت: بیش از دو دهه تجربه در این زمینه کسب کرده ایم. تولید واکسن بعد از دو سال.”

بیشتر بخوانید:

جزییات جریمه خودرو برای افرادی که واکسینه نشده اند

وی افزود: زمانی که خبر شیوع جدید بیماری عروق کرونر قلب از چین در سراسر جهان منتشر شد، ما نیز مانند سایر کشورهای جهان از این ویروس خبر نداشتیم و البته آمادگی مقابله با آن را نداشتیم. .

وی ادامه داد: با اعلام شناسایی اولین بیماران و شیوع بیماری در استان‌های قم و گیلان، وظیفه اصلی ما تشخیص بیماری بود و وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کرد تا همه موارد را ارسال کنند. به انستیتو پاستور برای تشخیص.”

وی خاطرنشان کرد: در اسفند ماه سال 98 نمونه های مختلف از 64 دانشگاه علوم پزشکی به انستیتوی تشخیصی پاستور ارسال شد.

ایران تنها مالک شبکه تشخیص جهانی است

بیگلری افزود: با توجه به عدم اطلاع از ویروس کرونا و کمبود اطلاعات در مورد آن در دنیا، تشخیص این بیماری سخت ترین و چالش برانگیزترین مرحله کار ما بود. تا پایان اسفند 98 موفق به راه اندازی 70 آزمایشگاه تشخیصی در کشور شدیم.

رئیس انستیتو پاستور در ایران گفت: اکنون به مرحله ای رسیده ایم که بزرگترین شبکه شناسایی مولکولی را با 500 آزمایشگاه در سراسر کشور داریم که میراث ارزشمندی برای کشور و آینده خواهد بود.

وی افزود: مرحله بعدی کار ما تولید واکسن تاج بود، در حالی که زمزمه هایی به گوش می رسید که چرا وقتی واکسن تاج در دنیا هست، خودمان تولید کنیم. در حالی که تاریخ نشان داده است که کشورهای تولید کننده واکسن حتی سال هاست که از واکسن فلج اطفال در ایران اطلاعی ندارند.

  آخرین آمار تاج در ایران/ 28 نفر در 24 ساعت گذشته جان باختند

بیگلری انستیتو پاستور را سابقه 100 ساله جلب اعتماد مردم دانست و گفت: همه کشورهای تولید کننده واکسن در دنیا همراه با سایر کشورها واکسن را ساخته اند و ایران با کوبا واکسن پاستوکواک را ساخته است که خوشبختانه این واکسن ساخته شده است. استقبال شد.با توجه به کیفیت بالای این واکسن که توانایی خود را در کنترل سویه آمیکرون نیز نشان داده است، کشورهای دیگر تمایل به خرید آن را دارند.

پاستور رئیس این انستیتو افزود: ایران در حال حاضر در تمامی سکوها واکسن تولید می کند و یکی از قدرت های تولید کننده واکسن تاج در جهان است.

سرمایه ما دانش بومی و جوانان تحصیلکرده است

وی جوانان تحصیل کرده، با انگیزه و بومی را بزرگترین سرمایه انستیتو پاستور در ایران به عنوان قدیمی ترین پژوهشکده تولید واکسن تاج در خاورمیانه عنوان کرد و گفت: یک صدم هزینه های سایر کشورها را برنده شده ایم.

وی موضوع تولید واکسن را به دلیل تحریم های اعمال شده بر کشورهای تولیدکننده موضوعی حاکم بر آن عنوان کرد و گفت: واکسن علمی است که فاصله بین تمامی رشته های پزشکی را پر می کند. کشورهای واکسن در علوم پایه و بسیاری از علوم پزشکی پیشرفت واقعی دارند.

وی ادامه داد: تمامی مقالات پیش بالینی پاستوکواک و فاز سوم مقاله واکسن در معتبرترین مجله علمی منتشر شده است.

بیگلری در پایان گفت: در دنیای امروز واکسن مهمترین ابزار تهاجمی و دفاعی است و به گفته شهید سلیمانی با ایجاد شبکه شناسایی و تولید واکسن کووید 19 توانسته ایم فرصت بی نظیری را برای کشور ایجاد کنیم. .

  ترکیب کمیسیون اقتصادی بنا به درخواست اعضا تغییر کرد

شرح طرح شهید سلیمانی

بر اساس این گزارش، شهید سلیمانی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی نیز در این همایش به تشریح دستاوردهای این طرح پرداخت و گفت:

مسلم چشمی افزود: بسیج واقعا برای دستگاه ها نعمت است. بسیج جامعه پزشکی در اپیدمی تاج با کمترین بودجه بیشترین خدمات را در قالب طرح شهید سلیمانی به مردم و کشور ارائه کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید