ایران به دلیل بدهی 5 میلیون دلاری به اخراج از مرکز بین المللی سسامی تهدید می شود

562174 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، پیمان صالحی، معاون وزیر علوم در نشست تخصصی دیپلماسی علمی و فناوری; «فرصت ها، چالش ها و راهکارها» که در 20 اردیبهشت 1401 برگزار شد، تصریح کرد: متاسفانه از ظرفیت دانشمندان ایرانی برای رسیدن به اهداف کشور در دنیا استفاده نشده است. فضای دیپلماسی علم و فناوری ایران در سطح بین المللی بسیار امن است، باید اعتماد بیشتری به مدیران علمی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشور در خطر حذف از سازمان های بین المللی (مرکز بین المللی سیسمونی) قرار دارد، گفت: سال ها برای تعیین جایزه اخلاق در یونسکو پس از ابن سینا زحمت کشیده ایم. اما امروزه این مزایا در حال از بین رفتن هستند.

صالحی با بیان اینکه عدم پرداخت 5 میلیون دلار منجر به اخراج ما از یک سازمان بین المللی شد، افزود: برای حل این مشکل نیازمند همکاری وزارت علوم با وسعت وزارتخانه ها و دانشگاه آزاد اسلامی هستیم. “

دانشگاه تهران 700 تفاهم نامه با دانشگاه های سراسر جهان دارد

محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در این نشست گفت: رویکرد دانشگاه های ایران در همکاری های بین المللی مجموعه ای از تفاهم نامه ها است.

وی با بیان اینکه دانشگاه تهران 700 تفاهم نامه با دانشگاه های دنیا دارد، افزود: باید این مرحله را طی کنیم.

مقیمی خاطرنشان کرد: رهبری در زمینه تبادل علمی می فرمایند همان طور که باید بین واردات و صادرات تعادل داشته باشیم در بحث های علمی هم باشیم. در این راستا واردات اندیشمندان و صدور اندیشه های ما باید متعادل باشد.

  فرهاد نسخه تبریز سولدو را به پایان می رساند؟

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه دیپلماسی علمی با دیپلماسی سیاسی و اقتصادی پیوند تنگاتنگی دارد، یادآور شد: دیپلماسی علمی باید در خدمت امنیت پایدار کشور باشد.

وی افزود: زمانی که دیپلماسی کشور را دنبال نمی کنیم با انگلیس و آمریکا همکاری می کنیم و با همه اختلافات همه زحمات ما به هدر می رود تصمیم بر این است که کنسرسیومی برای دیپلماسی علمی ایجاد کنیم و منشوری را رعایت کنیم. با قانون.”

این خبر تمام شد

دیدگاهتان را بنویسید