ایران از میز مذاکره فاصله نمی گیرد

543654 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، وزیر امور خارجه کشورمان با قدردانی از تلاش های آقای بورل برای دستیابی به توافق و انتقاد از اقدامات غیرسازنده و عجولانه آمریکا در صدور قطعنامه به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و در واکنش درخواست از سرگیری مذاکرات وی گفت: تهران همواره از مذاکرات منطقی و مبتنی بر نتیجه استقبال کرده است، اما برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار باید طرف مقابل رفتار دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد.

ادامه مطلب

حسین امیرعبدالهیان افزود: پس از صدور قطعنامه از سوی شورای حکام آژانس نشان دادیم که از حقوق ملت عدول نخواهیم کرد و اگر آمریکا بخواهد به رفتارهای غیرسازنده خود ادامه دهد، پاسخ مناسبی خواهد داد. ”

وی گفت: ما همچنان معتقدیم که دیپلماسی بهترین و مناسب ترین راه و راه حل است.

امیر عبداللهیان افزود: ایران هرگز از میز مذاکره فاصله نگرفته است. به همین دلیل همواره ابتکارات مهمی را در مذاکرات برای رسیدن به توافق مطلوب ارائه کرده ایم. اما مذاکرات باید مثمر ثمر باشد.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت و گوی تلفنی با بیان اینکه می خواهد همچنان نقش مثبتی در دستیابی به توافق نهایی داشته باشد، گفت: راه برون رفت از این وضعیت، پیگیری دیپلماسی و پرهیز از اقدامات غیرمولد است.

نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی با اذعان به اراده سازنده ایران برای دستیابی به یک توافق خوب و پایدار گفت: فاصله زیادی با دستیابی به توافق در وین نداریم و اکنون زمان از سرگیری سریع مذاکرات و تلاش جدی است. برای جلوگیری از افزایش تنش

  تلاش رضا عنایتی برای حفظ هواداران در لیگ برتر

بورل افزود: حاضرم هر چه زودتر تلاش های لازم را برای رسیدن به نتیجه مورد توافق طرفین انجام دهم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید