ایران آماده کمک به بازگشت صلح به اوکراین است

551237 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه هیئت دولت با تسلیت شهادت امام موسی بن جعفر (ع) به حوادث اوکراین اشاره کرد و گفت: تعیین سرنوشت همه ملت ها مورد حمایت است.

بیشتر بخوانید:

رئیس: نیاز به متقاعد کردن افکار عمومی برای تزریق دوز سوم واکسن

رئیس‌جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با درک نگرانی‌های امنیتی دهه‌ها توسعه‌طلبی ناتو، بر حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی همه کشورها تاکید دارد. ما قاطعانه بر این باوریم که دیپلماسی و رعایت صادقانه تعهدات بین المللی از هر طرف تنها راه ماندگار و عادلانه برون رفت از وضعیت کنونی است.

رئیسی افزود: حفظ جان و مال شهروندان و شهروندان و رعایت حقوق بین المللی و بشردوستانه باید مورد توجه جدی همه طرف ها قرار گیرد.

وی افزود: لازم است با پیگیری تمام اقدامات قبلی، وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مسئول برای حفاظت از همه شهروندان ایرانی به ویژه دانشجویان ما در اوکراین، تمام اقدامات لازم را انجام دهند.

کاهش آسیب های اجتماعی با برنامه ریزی فعال در فعالیت های آموزشی

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت روز تعلیم و تربیت گفت: فعالیت های آموزشی در مدارس از یادواره های شهیدان رجایی و باهنر است. وزارت آموزش و پرورش باید از نظر کمی و کیفی به مسائل آموزشی و فرهنگیان رسیدگی کند.«بسیاری از بیماری های اجتماعی با برنامه ریزی فعال در فعالیت های آموزشی کاهش می یابد.

رئیسی در ادامه از تلاش وزرای نفت و نیرو و کارکنان دو وزارتخانه برای تامین گاز و برق پایدار در فصل زمستان علیرغم افزایش مصرف قدردانی کرد و آن را نمونه ای موفق از مدیریت پرونده ها به نفع مردم دانست.

  قیمت خودروهای چینی کاهش یافته است

تاخیر در صدور پروانه کسب یکی از موانع اصلی کارآفرینی و تولید است.

رئیسی با شعار سال با عنوان «تولید; وی گفت: یکی از موانع جدی کارآفرینی و تولید تاخیر در صدور پروانه کسب است که منجر به توقف تولید و نارضایتی های زیادی می شود. تسهیل و کاهش زمان صدور پروانه کسب جزء برنامه های دولت و خواست مردم است و اکنون به قانون تبدیل شده است.

رئیس جمهور تاکید کرد: همه دستگاه ها باید در موعد مقرر روند صدور پروانه کسب را ساماندهی کنند و این ساماندهی باید با زور و بدون سهل انگاری انجام شود. دولت از سرمایه گذاران، کارآفرینان و کسب و کارهای حلال حمایت می کند.

رئیسی در پایان به موضوع آزادسازی سواحل شمالی اشاره کرد و گفت: از آنجایی که مردم شاهد اجرای موفقیت آمیز آزادسازی سواحل بودند، هم خوشحال شدند و هم به حق انتظار داشتند که نهادها و دستگاه ها این کار را انجام دهند. در سایر زمینه ها هم همینطور.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید