ایجاد کانال های بانکی با ایران و روسیه ضروری است

522390 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز به نقل از اکسپرس تریبون، اتاق بازرگانی پاکستان اعلام کرد که بانک مرکزی پاکستان (SBP) کانال بانکی رسمی با بازارهای ایران و روسیه ایجاد نکرده است، بنابراین پتانسیل این بازارها نمی تواند باشد. شنود شود.

بیشتر بخوانید:

احمد جواد، نایب رئیس اتاق بازرگانی پاکستان گفت: بانک مرکزی پاکستان باید با صدور به موقع فرم های الکترونیکی و ایجاد تمهیدات ویژه برای کانال های بانکی، شرایط را برای صادرکنندگان به ویژه بازارهای ایران و روسیه فراهم کند. .

جواد افزود: بازار ایران می تواند سالانه 60 تا 80 هزار تن نارنگی جذب کند، این در حالی است که حجم بازار کشورهای روسیه، اوکراین و بلاروس (بزرگترین واردکننده مرکبات جهان) برای مرکبات پاکستان از حجم فعلی قابل افزایش است. در کوتاه ترین زمان، 50 هزار تن دو برابر شد. البته این امر منوط به ایجاد پیوندهای بانکی رسمی توسط دولت پاکستان است.

وی توضیح داد: «مرکبات با میانگین برداشت سالانه 2.4 میلیون تن حدود 30 درصد از کل تولید میوه در پاکستان را تشکیل می دهد.» این میزان از دو دهه گذشته سالانه 1.5 درصد افزایش یافته است. در همین مدت، حجم صادرات نیز 17 درصد در سال رشد داشته است.

این مقام پاکستانی هشدار داد که قیمت پرتقال در زمستان امسال به دلیل کاهش 50 درصدی تولید میوه به دلیل کمبود شدید آب و افزایش غیرمنتظره دما ممکن است افزایش یابد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

  ما از جایگاه تراکتور اشتباه نمی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید