ایالات متحده چین را به خاطر اوکراین تهدید کرده است

540596 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، این تهدید آمریکا تنها چند روز پس از دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در حاشیه مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن مطرح می شود.

در بیانیه مشترک روسای جمهور روسیه و چین پس از این دیدار آمده است که دوستی چین و روسیه مرز و مانعی برای همکاری بین دو کشور ندارد.

سالیوان در مصاحبه ای با ABC News در روز یکشنبه گفت که ایالات متحده به روسیه درباره عواقب شدید اقتصادی در صورت ورود نیروهایش به اوکراین هشدار داده است که می تواند چین را تحت تأثیر قرار دهد.

به گزارش پولیتیکو، مشاور امنیت ملی آمریکا افزود که می داند چین قادر به جبران تحریم های ما علیه روسیه نیست.
سالیوان ادامه داد: اگر روسیه تصمیم به حرکت رو به جلو داشته باشد، نه تنها هزینه راهبردی برای روسیه خواهد داشت، بلکه اگر چین در چشم جهان، اروپا و سایر کشورها به عنوان حامی دیده شود. پکن نیز عواقبی خواهد داشت، زیرا کشورها قبلاً آشکارا اعلام کرده اند که دیپلماسی را به جنگ ترجیح می دهند.

مشاور امنیت ملی بایدن به NBC گفت: اگر روسیه به اوکراین حمله کند، پروژه خط لوله استریم 2 به هیچ وجه راه اندازی نمی شود و روسیه این را به خوبی درک می کند. او همچنین می داند که ما در کنار متحدان خود خواهیم بود.

اخیراً غرب به ویژه ایالات متحده ادعاهایی مبنی بر احتمال حمله روسیه به اوکراین را افزایش داده است که در دستور کار این کشور قرار دارد.

  جزئیات راه اندازی سامانه ملی مناقصه در دانشگاه ها اعلام شد

نیویورک تایمز و واشنگتن پست به نقل از مقامات اطلاعاتی گزارش هایی منتشر کردند که مدعی شدند روسیه طرحی برای توجیه حمله به اوکراین طراحی کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که این ویدئو کاملا توسط اطلاعات روسیه ساخته شده و یکی از گزینه های مسکو به عنوان بهانه ای نادرست برای راه اندازی و توجیه حمله نظامی احتمالی به اوکراین است.

ند پرایس مدعی است که ایالات متحده این ادعا را به عنوان راهی برای بازدارندگی روسیه از کمپین اطلاعاتی جعلی مخرب و بی ثبات کننده خود علیه اوکراین مطرح می کند.

کارشناسان می گویند کاخ سفید با کمک متحدان اروپایی به دنبال ضربه زدن به روسیه است و از موضوع اوکراین به عنوان بهانه استفاده می کند.

در ماه های اخیر روابط ناتو با روسیه به دلیل ادعای غرب مبنی بر استقرار ارتش روسیه در اوکراین تیره شده است.

روسیه گفته است که هیچ برنامه ای برای حمله به هیچ کشوری ندارد. مسکو همچنین هشدار داد که اقدامات ناتو در نزدیکی مرزهایش تهدیدی برای امنیت ملی است و این حق را برای خود محفوظ می دارد که نیروها را خودسرانه به قلمرو مستقل خود منتقل کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید