ایالات متحده میزبان مذاکرات هسته ای خواهد بود

636439376526902410 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم افتتاحیه و امضای کتاب های تاریخ شفاهی و کتاب یحیی و کتاب صوتی همراه خود، گفت: این کتاب در سال 1380 به پایان رسید. تالار اهل قلم در نمایشگاه کتاب تهران: توافق کرده‌ایم که تا آخر مردم‌سالار و حامی باشیم و تا آخر از ایران اسلامی دفاع کنیم.

سردار صفوی گفت: اگر یک ملت دو ملت داشته باشد، خداوند به آنها یک رهبر خوب، باتقوا، عاقل، دانا و شجاع عطا می کند و خداوند ملت ما امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای را دوست داشت و آنها الهی هستند. درود بر ما و ملت های اسلامی.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه اگر خداوند مردی را دوست داشته باشد همسر خوب و فرزندان و دوستان خوب به او عطا می کند، تاکید کرد: اکثر رزمندگان مادران یا همسران خوبی داشتند وگرنه زنده نمی ماندند، یک سال نه دو سال، نه هشت سال و نه هشت سال. سال ها.

سرلشکر صفوی با اشاره به صبر همسران و مادران شهدا در دوران دفاع مقدس گفت: اکثر رزمندگان مادران خوب یا همسران خوبی داشتند وگرنه زنده نمی ماندند. خداوند شهدای هشت سال دفاع مقدس را رحمت کند.

دستیار فرمانده کل قوا گفت: در عملیات بیت المقدس جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مشترک بودم. 23 روز متوالی جنگ در هوای بسیار گرم. جوانان ما نمی دانند هورامشهر چگونه آزاد شد. ملت ما ایستاده است و از وضعیت فعلی به سمت وضعیت بهتر حرکت می کند. ما با مقاومت به پیروزی می رسیم.

  فرامارز سیدیکی; تنها یا تبعید؟

سپهبد صفوی گفت: در 70 سالگی با شما صحبت خواهم کرد. تاکنون سه گفتمان سلطه، اصلاح و مقاومت در جهان وجود دارد.

وی افزود: گفتمان اول به دنبال براندازی قدرت مسلط جهان است و از دیدگاه آنها ما ملت مسلمان چاره ای جز جانبداری از غرب نداریم. گفتمان اصلاحات با هدف ارتقای نظام آموزشی ایران و کشورهای اسلامی و بهبود وضعیت اقتصادی و تعامل مثبت با آمریکا است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در خصوص گفتمان مقاومت گفت: گفتمان مقاومت و انقلاب به دنبال مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی است و خواستار تحول اساسی بر اساس اسلام ناب محمدی است. هویت متمدن ما در همه زمینه ها».

سرلشکر صفوی تاکید کرد: چهره های شاخص این گفتمان ابتدا سید جمال اسدآبادی، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بودند که باعث پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و سرایت آن به دیگر کشورهای اسلامی شدند. یکی از عناصر برجسته این گفتمان سردار سلیمانی بود که 40 سال با رژیم صهیونیستی و آمریکا مخالفت کرد.

وی با تاکید بر شکست آمریکا و اسرائیل در مقابل خواست مردم ایران، گفت: پیش بینی من این است که آمریکا برجام را بپذیرد. امروز ما تصمیم می گیریم و آمریکایی ها باید گوش کنند. به لطف رهبری، دولت و ملت این شرایط را پشت سر می گذاریم تا اولین قدرت را در غرب آسیا و کشورهای اسلامی ایجاد کنیم.

همچنین در این مراسم احمدوند، معاون فرهنگی و گرایش اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به عنوان مسئول نمایشگاه کتاب تهران باید بگویم که ما افتخار داریم که چنین کتابی در این نمایشگاه ارائه شود. امیدواریم این کتاب ها بیشتر و بهتر ارائه و مطالعه شود.

  ماه رمضان بر این مسلمانان حرام است

وی یادآور شد: این آثار معدنی برای تولید و استخراج جواهرات در حوزه هنری است. باید قدر عزیزانی چون سردار صفوی را دانست.

در این مراسم مهرشاد شبابی همسر سپهبد صفوی و راوی کتاب حمره گفت: همراهی تنها همراهی مردی به نام مهرشاد با یحیی نیست، بلکه همراهی زنان در تاریخ کشورمان است.

نویسنده کتاب همراه می افزاید: این کتاب نقطه عطفی را نشان می دهد که بانوان ما صبورانه و هوشمندانه در مدیریت، تصمیم گیری و تصمیم گیری 8 سال پاسداشت مقدس همراهی کردند.

وی گفت: کتاب «حمرا» بخشی از زنانی است که همسران خود را در 8 سال دفاع مقدس همراهی می کنند و در محیط خانواده و خارج از این اجتماع برای آنان نقش آفرینی می کنند.

در این مراسم از کتاب تاریخ شفاهی جلد دوم سردار صفوی با عنوان «از بصره شرقی تا مهران»، کتاب «یحیی» و کتاب صوتی «حمرا» به نقل از مهرشاد شبابی درباره سردار صفوی با همراهی مرکز اسناد حراست مقدس و مطالعات منتشر شده است. در نهایت مرتضی سرهنگی، محمدعلی آقامیرزایی نویسنده رمان یحیی، فیامه ناصحی سرپرست کتاب صوتی همراه، سپه ترابی فر سرپرست کتاب صوتی همراه، زهرا اردستانی نویسنده کتاب همراه، کتاب هوشیار و لوح کنسول.

دیدگاهتان را بنویسید