اگر شرایط اقتصادی درست بود الان مشکل کاهش جمعیت نداشتیم

بدون شک اگر در دهه 90 وضعیت اقتصادی ایران خوب بود و جامعه از این وضعیت اقتصادی به نحو احسن استفاده می کرد، اکنون کشور جمعیت بیشتری داشت و شاهد افزایش بعد خانواده نیز در کشور بودیم. به عنوان ازدواج جوانان
متأسفانه تحریم های سرکوبگرانه و همچنین برخی سوء مدیریت ها نگرانی های جدی را در قبال جمعیت به وجود آورده است تا جایی که رهبر معظم انقلاب بارها توجه مسئولان را به موضوع سالمندی معطوف کرده و خواستار اتخاذ سیاست هایی برای فرزندآوری شده اند.
اگرچه دولت یازدهم و دوازدهم به موضوع کاهش فقر، تبعیض و نابرابری در جامعه توجه چندانی نداشتند و به همین دلیل قدرت خرید بسیاری از افراد جامعه به حدی آسیب دید که شاهد کاهش ازدواج و زایمان بودیم، اما به نظر می رسد که دولت سیزدهم با درک اهمیت تحول در حوزه فرزندآوری، مشوق‌های اقتصادی بررسی می‌شود تا ببینیم این سیاست‌ها تا چه اندازه می‌تواند بر آثار جمعیتی گسترش فقر و نابرابری اقتصادی در جامعه غلبه کند.

خانواده های تهرانی با 3 فرزند در شهرهای جدید زمین دارند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اعطای زمین در شهرهای همجوار یا شهرهای جدید به خانواده های سه فرزند و بیشتر ساکنان شهرهای بالای 500 هزار نفر خبر داد.
به گزارش مهر محمد محمودزاده (دوشنبه ۹ اسفند) از آغاز اجرای قانون مجلس در حمایت از خانواده و جوانان جمعیت با اهدای مسکن رایگان خبر داد.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون جدید مصوب مجلس، زوج های دارای فرزند سوم از آذرماه امسال از مشوق های دولتی مانند زمین بهره مند می شوند، بنابراین در شهرهای زیر 500 هزار نفر و بیشتر به زنان یک قطعه زمین واگذار می شود. و سه تای دیگر «به آقا سپرده می شود».
معاون وزیر مسکن و وزارت راه و شهرسازی گفت: در شهرهای زیر 500 هزار نفر زمین وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی به نمایندگی از دولت ساخته شده است که مالک زمین یا واحد مسکونی است و آن را به صورت عادلانه در اختیار خانواده دارای فرزند سوم قرار می دهد و سه دانگ به نام یک زن و سه دانگ به نام شوهر نامگذاری می شود.»
محموده یادآور شد: در شهرهای بالای 500 هزار نفر که تعداد کمی از شهرهای ماست، زمین به خانواده های سه فرزند و بیشتر در شهرهای جدید یا شهرهای مجاور شهرهای بالای 500 هزار نفر واگذار می شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

فروش فوق العاده ایران خودرو
به گزارش ایسنا، ایران خودرو در نظر دارد اولین طرح حمایتی خود را برای توزیع خودرو به مادران دارای دو فرزند یا بیشتر که دومی به بعد بعد از تاریخ فوق متولد می شوند، اعلام کند. مادران واجد شرایط امکان ثبت نام خودرو از محصولات ایران خودرو را خواهند داشت. در صورتی که تعداد متقاضیان مشمول این بخشنامه بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، پذیرفته شدگان نهایی به قید قرعه تعیین می شوند و در غیر این صورت کلیه مادران واجد شرایط که شرایط آنها مورد تایید سازمان ها باشد، در این صورت می توانند وجه مبلغ را واریز نمایند. ماشین انتخاب شده
اگرچه سیاست هایی برای تقویت جمعیت و جوانان در نظر گرفته شده است، اما اقتصاددانان معتقدند که باید مجموعه ای از سیاست های اقتصادی برای کاهش توسعه فقر و نابرابری اقتصادی اعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید