اگر در هوای سرد غذای چرب بخوریم چه اتفاقی می افتد؟

575313 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، برخی از افراد در روزهای سرد سال برای مقابله با کاهش شدید دما و بهبود افسردگی فصلی به تغییر در رژیم غذایی خود روی می آورند. وقتی بدن سرد می شود، مغز این میل را در بدن ایجاد می کند که غذاهایی با حرارت زیاد بخورد و به همین دلیل اشتها برای غذاهای پرکالری و چرب در روزهای سرد بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید:

دلیل احساس گرسنگی

بیشتر مردم در روزهای سرد کمی بیشتر احساس گرسنگی می کنند. در واقع این حالت کاملا طبیعی است و بخشی از حافظه سلولی برای سازگاری با کاهش دما محسوب می شود. این حافظه سلولی را می توان به ریشه ژنتیکی انسان در هزاران سال پیش ردیابی کرد، در آن زمان با افزایش دریافت کالری، لایه ای از چربی در بدن ایجاد شد تا به عنوان ذخیره انرژی مورد استفاده قرار گیرد. این نیاز به غذای بیشتر از طریق ژنتیک منتقل می شود و در ژنتیک ما نیز وجود دارد. البته با توجه به اینکه از قبل امکانات گرمایشی و لباس مناسب وجود دارد، این تمایل کمتر احساس می شود.

دلیل دیگر تمایل به مصرف بیشتر غذا به خصوص غذاهای چرب به دلیل تاثیر روانی است. روزهای کوتاه زمستانی و کمبود نور خورشید به طور مستقیم بر روحیه تاثیر می گذارد و مصرف غذاهای گرم، چرب و تند احساس آرامش را ایجاد می کند.

زیاده روی در خوردن غذاهای چرب

با توجه به دلایل میل به غذاهای چرب و سنگین در فصل زمستان، می توان نتیجه گرفت که این عادات غذایی لزوما نیازهای واقعی بدن نیستند. به همین دلیل است که مصرف این نوع غذا بیش از یک تا دو وعده در هفته توصیه نمی شود، زیرا بر تعادل انرژی دریافتی و مصرفی بدن تأثیر می گذارد.

  3 بازیکن پرسپولیس دیدار مقابل شهر هودرو را از دست دادند

نکته مهم دیگر گنجاندن فعالیت های ورزشی به عنوان راهکاری موثر برای مقابله با افسردگی فصلی است. در حین انجام تمرینات ورزشی مختلف مانند پیاده روی، هورمون شادی در بدن ترشح می شود. علاوه بر این ورزش تاثیر جدی در جلوگیری از اضافه وزن و جبران کالری اضافی دارد.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید