اگر برنامه شما دارای این 5 علامت است، به این معنی است که جعلی است

575456 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، فروشگاه Google Play حاوی میلیون ها برنامه است، به این معنی که برنامه های جعلی می توانند بدون شناسایی از شکاف ها عبور کنند. به همین دلیل لازم است برخی از شاخص هایی که نشان دهنده جعلی بودن یک برنامه هستند را بشناسید.

بیشتر بخوانید:

در زیر مجموعه‌ای از شاخص‌ها وجود دارد که می‌توان از آنها برای تشخیص جعلی بودن یا نبودن یک برنامه استفاده کرد.

درخواست مجوزهای غیر ضروری

اگر متوجه شدید برنامه‌ای که می‌خواهید از فروشگاه Google Play دانلود کنید، مجوزهای غیرضروری درخواست می‌کند، می‌تواند نشانه‌ای از جعلی بودن آن باشد.

برای مثال، برنامه ماشین حساب نیازی به دسترسی به گزارش تماس، میکروفون یا فایل‌های شما ندارد. بنابراین سعی کنید از دانلود برنامه هایی که به چنین مواردی نیاز دارند، در صورتی که برای کارکرد برنامه ضروری نیستند، خودداری کنید.

برای نظارت بر کارهایی که هر برنامه مجاز به انجام آن است، به مدیر مجوز بروید و برنامه هایی را که مجوزهای مشکوک درخواست می کنند حذف نصب یا محدود کنید.

برنامه های غیر قابل اعتماد

Google به طور منظم محتوای موجود در فروشگاه Play را اسکن، مدیریت و بررسی می‌کند و کاربران حق دارند برنامه‌های ناامن را گزارش دهند. اما برخلاف iOS، اندروید به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را از خارج از فروشگاه Play و برنامه‌هایی که مستقیماً از وب دانلود می‌شوند نصب کنید. به ویژه، برنامه های بانکی و مالی ممکن است حاوی بدافزار باشند. به فروشگاه Play بچسبید و از دانلود برنامه ها از طریق پیامک و پیوندهای ایمیل خودداری کنید.

  گزارش «دیلی میل» علیه ملی پوشان!

رتبه ها را بررسی کنید

قبل از اینکه دکمه نصب را فشار دهید، رتبه ستاره، تعداد دانلودها و نظرات برنامه مورد نظر را که می خواهید دانلود کنید بررسی کنید، که مستقیماً در زیر نماد برنامه لیست شده است، اگرچه متأسفانه رتبه بندی ها و نظرات همیشه قابل اعتماد نیستند.

اگر برنامه دارای نظرات مثبت باشد، دانلود آن اشکالی ندارد و اگر امتیاز فقط یک ستاره باشد، ممکن است برنامه جعلی باشد. برنامه‌های جعلی و کلاهبرداری اغلب دارای رتبه‌بندی 1 ستاره هستند و نظرات مثبت اگر تکراری باشند گاهی جعلی هستند.

توضیحات برنامه را بخوانید

توضیحات برنامه همچنین می تواند به شما در شناسایی برنامه های جعلی کمک کند. برای مثال، عنوان یا نام برنامه ممکن است نادرست یا مشکوک باشد. توسعه دهنده ممکن است سعی کند برنامه خود را به عنوان محبوب ترین برنامه با ایجاد یک تغییر جزئی در نام برنامه برای گمراه کردن کاربران تبلیغ کند. برنامه های جعلی معمولاً دارای یک رابط پر از تبلیغات هستند. توضیحات می تواند مبهم و کلی باشد.

هشدارهای امنیتی Google Play را بررسی کنید

Google Play Protect یک لایه امنیتی اضافی است که در دستگاه‌های اندرویدی مدرن تعبیه شده است که با استفاده از اسکن دستگاه برای پرچم‌گذاری یا غیرفعال کردن نرم‌افزارهای مخرب مانند ردیاب‌ها، دانلودهای غیرمجاز، تقلب در صورت‌حساب و هرزنامه، از آنها در برابر برنامه‌های مخرب محافظت می‌کند. نرم افزارهای جاسوسی و نقض مجوزهای تشدید شده و همچنین برنامه های جعلی کار می کنند.

شما نیازی به نصب، فعال کردن یا تغییر Google Play Protect ندارید زیرا تا زمانی که به آن نیاز باشد، در پس‌زمینه بی‌صدا اجرا می‌شود. این محافظ برنامه‌هایی را که از هر منبعی نصب شده‌اند، پوشش می‌دهد، خواه Google Play Store یا… اگر Google Play Protect یک برنامه مخرب یا جعلی را شناسایی کند، یک پنجره بازشو می‌بینید که به شما می‌گوید آن را حذف کنید. انواع خاصی از بدافزارها به طور خودکار غیرفعال می شوند، اما به شما اطلاع داده می شود.

  تا پایان هفته مشکل کمبود آنتی بیوتیک برطرف می شود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید