اکسون موبیل پس از خروج از روسیه 3.4 میلیارد دلار ضرر کرد

517822 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، یک شرکت نفتی آمریکایی اکسون موبیل در سه ماهه اول سال جاری 5.48 میلیارد دلار سود اعلام کرد که بیش از دو برابر سود شرکت در سه ماهه مشابه سال گذشته است.

ادامه مطلب

اما این غول نفتی پس از خروج از روسیه به دلیل تحریم ها و جنگ در اوکراین ضربه سختی خورد، زیرا کاهش تعداد این شرکت منجر به زیان 3.4 میلیارد دلاری شد. با توجه به این ضرر، شرکت نفت در روز جمعه افزایش 1.28 دلاری به ازای هر سهم را گزارش کرد که بسیار کمتر از انتظار تحلیلگران در مطالعه Factset بود که سود هر سهم را 2.23 دلار پیش بینی کرده بود.

این شرکت مستقر در تگزاس 90.5 میلیارد دلار درآمد داشت که بسیار بیشتر از 59.15 میلیارد دلار در سه ماهه مشابه سال گذشته بود. پس از حمله روسیه به اوکراین، قیمت نفت در سه ماهه اول سال 2022 به طور پیوسته افزایش یافت. کشورهای اروپایی و سایر کشورهایی که به شدت به روسیه برای واردات انرژی متکی هستند، به دنبال جایگزینی منابع سوخت هستند.

نفت خام آمریکا قبل از پایان سه ماهه به بشکه ای 100 دلار رسید. قیمت از 76 دلار به نزدیک به 130 دلار در هر بشکه رسید و رانندگان با بنزین گران قیمت مواجه شدند. قیمت گاز طبیعی نیز از 3.50 دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا به حدود 5.60 دلار افزایش یافت و قبوض آب و برق و برق را افزایش داد.

منبع: تسنیم

  هیچکس مسئولیت شوراهای ناکارآمد را نمی پذیرد/ لزوم حل مشکلات در ساختار حاکمیتی کشور

دیدگاهتان را بنویسید