اکران نوروزی با نمایش سه فیلم «وضعیت مهدی»، «ممنوعه» و «گل به خودی» آغاز شد.

سینماتیکت نوشت؛ اکران نوروزی سال 1401 که با نمایش سه فیلم وضعیت مهدی، کدگان و خود گل از هفت فیلم منتخب از امروز 18 اسفند آغاز شد.

طبق اعلام سازمان سینمایی، قرار بود هفت فیلم «موقعیت مهدی»، «روز صفر»، «مرد بازنده»، «شادروان»، «کدقن»، «برهنه بهدی» و «سقبند» به عنوان فیلم‌های نوروزی اکران شوند. اما از اینها تنها سه فیلم «وضعیت مهدی»، «گل خدایی» و «قدقن» اکران شده است و مابقی هفته آینده اکران می شوند.

سعید هانی پخش کننده شادروان گفت: ما هر سال با این مشکل مواجه هستیم و تکلیف فیلم ها آنقدر دیر تعیین می شود که به دلیل مصادف شدن با پایان سال در تهیه مواد تبلیغاتی با مشکل مواجه می شویم.

شورای صنفی اعلام کرد که می توانیم فیلم های این هفته (18 اسفند) را اکران کنیم اما تاکنون نه تلویزیون به ما کمک کرده است و نه تبلیغات محیطی داریم. اگر قرار باشد فیلم‌ها بدون اطلاع قبلی اکران شوند، با این افزایش قیمت بلیت، فیلم نمی‌تواند با موفقیت اکران شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم هفته آینده شادروان را اکران کنیم تا تا آن زمان اطلاعات بیشتری ارائه شود.»

وی افزود: منتظر اعلام رسمی سازمان سینمایی نوروز بودیم و از آنجایی که شادروان نسبت به جشنواره چند دقیقه ای کوتاه شد، علاوه بر تهیه اقلام تبلیغاتی، در روزهای پایانی باید کارهای فنی نیز انجام می شد. سال “ترافیک کاری بیشتر است. زمان کمی داشتیم.”

علی سرتیپی، پخش کننده «روز صفر» نیز گفت: احتمالا این فیلم را جمعه (20 اسفند) یا شنبه هفته آینده اکران خواهیم کرد، زیرا به دلیل یکسری مشکلات فنی در قسمت صوتی فیلم، نیاز است ممکن بود زمان ببرد و از امروز نتوانیم فیلم را اکران کنیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید