اکثر دولتمردان فکر می کنند همه چیز را می دانند

540564 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در شورای اسلامی در گفت وگویی درباره استیضاح های متعددی که در مجلس مطرح می شود، گفت: بله، برخی از همکاران ما برای استیضاح های مختلف امضا جمع می کنند. چند نفر از همکاران برای وزیر بهداشت، تعدادی برای وزیر اقتصاد، تعدادی برای وزارت ورزش و جوانان امضا جمع می کنند اما من نمی دانم نتیجه چه می شود.

وی ادامه داد: ما در موضوع استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت بسیار تلاش کرده ایم و در این زمینه اتفاقاتی رخ داده است که امیدواریم به نفع کشور باشد.

سردار رضان: دولت از نیروی انتظامی حمایت خواهد کرد

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: استیضاح در کنار تذکر و سوال ابزار نظارت بر مجلس است و اگر این اقدام اولیه موثر واقع نشد، استیضاح آخرین راه است. البته امیدواریم خود دولت کارآمدی و کار وزرا را بررسی و ارزیابی کند و نسبت به جایگزینی برخی از آنها اقدام کند تا منجر به استیضاح نشود.

وی تصریح کرد: در واقع دولت فقط باید به فکر حل مشکلات و مسائل باشد نه اینکه فکر کند هر کاری که می کند درست است. وضعیت معیشتی مردم مناسب نیست و هماهنگی لازمی که تیم اقتصادی دولت باید داشته باشد در حال انجام نیست و به نوعی در برنامه ریزی اقتصادی دولت یک فکر واحد نمی بینیم.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: پیشنهاد من این است که دولت 10 یا 20 کارشناس و اقتصاددان دلسوز را از کشور دعوت کند و از آنها راهکار بخواهد، مثلاً راه حلی برای جلوگیری از این چرخه افزایش قیمت ها باشد. این چیست، این مشکل باید راه حلی داشته باشد. دنیا چه کرد؟ کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه چه کرده اند؟

  ابر ماه را در آسمان عصر سه شنبه شب ببینید

وی افزود: باید این روند را یک جایی متوقف کنیم و بعد برنامه 5 ساله بنویسیم و به سمت رسیدن به نقطه مطلوب حرکت کنیم. به نظرم اراده برای حل مشکلات در تیم اقتصادی دولت جای سوال دارد.

بدری در خصوص استفاده از الگوهای اقتصادی جهانی گفت: الگوی اقتصادی ما باید اقتصاد اسلامی باشد اما باید از تجربه کشورهای پیشرفته هم استفاده کنیم. قطعا باید از تجربه دنیا استفاده کنیم که با اقتصاد اسلامی ما سازگار باشد و با فرهنگ ما بومی شود، ممکن است، اما به نظر من اراده لازم نیست.

وی خاطرنشان کرد: اکثر دولتمردان فکر می کنند هر چه فکر می کنند بهتر است و همه چیز را می دانند این یک مشکل اساسی است. اگر بفهمند و بفهمند غیر از آنها افرادی هستند که مشکلات را می شناسند و راه حل را می دانند، اتفاق خوبی می افتد و می توانیم در جهت رفع مشکلات گام برداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید