او در حال مستی مرتکب جنایت شد

رسیدگی به این پرونده از شامگاه 4 اردیبهشت 1396 پس از درگیری خونین در جنگلی در غرب تهران آغاز شد.

بلافاصله پس از شروع درگیری، بلافاصله ماموران کلانتری 141 کن از وقوع درگیری در یکی از پارک های شهرک غرب تهران مطلع شدند. ماموران پلیس به پارکی که در نظر گرفته شده بود رفتند اما با جسد خون آلود خوجت 30 ساله مواجه شدند. جسد نیمه جان خوجت به بیمارستان منتقل شد اما ساعتی بعد به دلیل خونریزی شدید جان باخت. در تحقیقات مشخص شد که خجت در درگیری با پسری مست به نام افشین کشته شده است.

تعقیب و گریز برای افشین آغاز می شود و با اطلاعاتی که شاهدان به پلیس می دهند، ردیابی و دستگیر می شود. افشین به قتل در مستی اعتراف کرد و صحنه جنایت را بازسازی کرد.

متهم 25 ساله در دادگاه کیفری استان تهران حضور یافت. در این جلسه مادر مقتول خواستار قصاص افشین شد.

متهم سپس به دفاع از خود پرداخت و گفت: روز گذشته در خانه خود مشغول مشروب خواری بودم که دوستم با من تماس گرفت و از من خواست که از خانه خود در شهرری به محله آنها در شهران بروم و من هم قبول کردم و با دوستم در پارک بودم. با موتورم رفتم تو پارک و دوباره با چند تا از دوستام مشروب میخوردم حالم خوب نبود و دوستانم میگفتن داشتم لذت میبردم که حجت که برای تفریح ​​به پارک آمده بود روبروم ایستاد. و به من اعتراض کرد یادم هست بیا به من گفت جلوی زن و بچه مردم داد نزن و داد بزنی لحن تندی داشت.

  سایت جدید بیمه باران راه اندازی شد

این متهم ادامه داد: متوجه وضعیتم نشدم و با او درگیر شدم و چند سیلی به من زد. می خواستم فرار کنم اما دیواری جلوی من بود که راهم را بسته بود، چاقویی که در جیبم بود را بیرون آوردم و به گردن خجت زدم. من با موتورم فرار کردم اما چند ساعت بعد دوستانم با من تماس گرفتند و گفتند خجت در بیمارستان فوت کرده است.

وی گفت: باور کنید مقتول را اصلا نمی شناختم و با او دشمنی نداشتم. به من اعتماد کنید، وقتی این کار را انجام دادم مست و بی خیال بودم. حتی خوب یادم نیست چطور چاقو را روی گردن خجت گذاشت».

وی در پاسخ به سوال قاضی درباره دلیل حمل چاقو گفت: مدتی پیش یک موتورسیکلت گران قیمت خریدم و چون می ترسیدم موتورسیکلتم را به سرقت ببرند همیشه یک چاقو در جیبم بود تا از خودم و موتورم محافظت کنم. خیلی متاسفم و شرمنده پدر و مادرم هستم و از آنها می خواهم که مرا ببخشند، من واقعاً قصد کشتن نداشتم و تصادفاً در مستی چاقو را بیرون آوردم.

در پایان جلسه هیئت منصفه وارد دادگاه شد و با توجه به ادله موجود در پرونده وی را به قصاص محکوم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید