اولین مرد آهنی جهان درگذشت

به گزارش دیلی میل، دانشمند بریتانیایی که به «اولین سایبورگ کامل جهان» تبدیل شد، در سن 64 سالگی درگذشت.

هنگامی که پیتر اسکات مورگان در سال 2017 به بیماری نورون حرکتی (MND) مبتلا شد، تصمیم گرفت از پذیرش سرنوشت خود سرباز بزند و معنای انسان بودن را به چالش بکشد. او گفت که می‌خواهد مرزهای علم را گسترش دهد، بنابراین تصمیم گرفت عمر خود را افزایش دهد و کاملاً روباتیک شود.

بیماری نورون حرکتی به هر یک از پنج اختلال عصبی اشاره دارد که به طور انتخابی بر نورون‌های حرکتی و سلول‌هایی که فعالیت ارادی عضلانی را کنترل می‌کنند، از جمله گفتار، راه رفتن، بلع و حرکت عمومی بدن، تأثیر می‌گذارد. اختلال در این بیماران باعث افزایش ناتوانی و در نهایت مرگ می شود.

خانواده دکتر اسکات مورگان خبر درگذشت او را تایید کردند. آنها در توییتر نوشتند: به حامیان فوق العاده و پرشور پیتر. با قلبی شکسته به همه شما اطلاع می دهیم که پیتر در صلح با خانواده و بستگانش درگذشت. او به همه شما که از او حمایت کردید و دیدگاهش در مورد تغییر نگرش مردم از معلولیت بسیار افتخار کرد.

در طول مسیر، مهندس رباتیک مشهور جهان برای تبدیل شدن به یک “سایبورگ” یک سری عملیات و مراحل بسیار پیچیده و خطرناک را پشت سر گذاشت که شامل ایجاد آواتاری بسیار شبیه به خود قبل از از دست دادن ماهیچه های صورت خود بود که برای ایجاد آن استفاده می کرد. . . این آواتار برای واکنش با هوش مصنوعی با استفاده از زبان بدن طراحی شده است.

  شب طلایی مازندران با دو مدال کشتی

Embody Digital، خالق آواتار توضیح داد: “ژست های متحرک توسط یک کلاه ایمنی دیجیتالی انجام می شود که توسط دکتر پیتر اسکات مورگان اسکن شده است.”

دکتر اسکات مورگان همچنین در مورد استفاده از فناوری ردیابی چشم برای کنترل چندین کامپیوتر با استفاده از یک چشم صحبت کرد.

بسیاری از دنبال کنندگان او در توییتر به خبر درگذشت او واکنش نشان دادند. یکی از کاربران نوشت: متاسفم که شنیدم. او با چنین دیدگاه مهمی در زندگی با MND کار شگفت انگیزی انجام داد.

کاربر دیگری گفت: “پیتر الهام بخش هم برای افراد توانمند و هم برای افراد ناتوان بود.” من عمیق ترین تسلیت خود را به خانواده او ابراز می کنم.

وضعیت دکتر اسکات مورگان اوایل امسال بدتر شد زیرا چشمان او دیگر بسته نبود.

او در ماه آوریل گفت: «شاید تعجب کنید که چرا در این دو ماه اینقدر ساکت بودم. به طور غیر طبیعی با MND، چشمانم دیگر بسته نمی شود، که منجر به خشکی چشم و ردیابی ناموفق چشم می شود!

آخرین مرحله رباتیک او در سال 2019 به او اجازه داد تا صدای خود را با موفقیت بازسازی کند. او تحت عمل جراحی حنجره قرار گرفت، یعنی صدای فیزیکی خود را از دست داد، اما به دلیل شرایطش از خطر ورود بزاق به ریه هایش جلوگیری کرد.

او دو مرحله اصلی رباتیک خود را «پیتر 1.0» و «پیتر 2.0» نامید. او در وب‌سایت خود گفت: «وقتی می‌گویم «پیتر 2.0»، منظورم «سایبورگ» است.

اولین “مرد آهنی” جهان درگذشت

وی افزود: و وقتی می‌گویم «سایبورگ»، منظور من فقط یک سایبورگ قدیمی نیست، بلکه پیشرفته‌ترین سایبورگ انسانی است که در 13.8 میلیارد سال گذشته ایجاد شده است.

  شناسایی ام اس در مراحل اولیه

وی ادامه داد: من اولین سایبورگ کامل جهان خواهم بود. تقریباً همه چیز برای من، از جمله بدن و مغزم، به طور غیر قابل برگشتی تغییر خواهد کرد.

Cyborg به معنای «سایبرنتیک» و «ارگانیسم» و به معنای موجودی با اجزای آلی و مکانیکی است. این اصطلاح در سال 1960 زمانی که مانفرد کلینز و ناتان کلاین از آن در مقاله ای در مورد مزایای استفاده از سیستم های تنظیم خودکار انسان و ماشین در فضای باز استفاده کردند، ابداع شد. ایجاد “سایبورگ” زمانی آغاز می شود که “تعامل انسان و کامپیوتر” (HCI) ظاهر می شود.

دکتر اسکات مورگان گفت: “تمام تعاملات فیزیکی من با جهان روباتیک خواهد بود و البته حواس پنج گانه من تقویت خواهد شد.” اما مهمتر از آن، بخشی از مغز من و کل شخصیت بیرونی من به زودی الکترونیکی و کاملا مصنوعی خواهد شد. از آنجا، من مقداری سخت افزار، مقداری نرم افزار، مقداری دیجیتال، مقداری آنالوگ خواهم داشت و این به همین جا ختم نمی شود. من ارتقاء بیشتری نسبت به مایکروسافت خواهم داشت و ارتقاء من فقط یک تغییر نسخه نیست، بلکه یک دگردیسی است.

این دانشمند همچنین استفاده از فناوری ردیابی چشم را برای کنترل چندین رایانه تنها با استفاده از چشمان خود مورد مطالعه قرار داد.

او همچنین یک ویلچر خیره کننده داشت که به گفته خودش به خوبی طراحی شده بود و به او اجازه می داد بایستد، دراز بکشد و به سرعت حرکت کند.

او تحت یک عمل پیشگامانه قرار گرفت که به گفته خودش اولین عمل در نوع خود بود. در این عمل، یک لوله تغذیه مستقیماً در معده، یک کاتتر مستقیماً در مثانه و یک کیسه مدفوع مستقیماً روی کولون او قرار داده شد. این به او کمک کرد تا با انواع مشکلات احتمالی غذا خوردن و دفع مدفوع مقابله کند و همچنین به او کمک کرد تا استقلال خود را حفظ کند.

  پسر جو بایدن رسوایی بزرگی به پا کرد

دکتر اسکات مورگان با وجود خطرات جراحی و بیماری لاعلاج گفت که او اصلا به این فکر نمی کند که چگونه از این بیماری جان سالم به در ببرد، بلکه فقط می خواهد رشد کند و زندگی بهتری داشته باشد.

او خلق و خوی خوبی داشت و اغلب دارای حس شوخ طبعی بود و موقعیت خود را فرصتی برای استقبال واقعی از امکانات دنیای علم می دید.

بنیاد اسکات مورگان، که او به همراه همسرش فرانسیس آن را تأسیس کرد، به دنبال استفاده از هوش مصنوعی، رباتیک و سایر سیستم‌های با فناوری پیشرفته برای تغییر زندگی افراد دارای سن، بیماری، ناتوانی، ناتوانی یا سایر مشکلات فیزیکی است. از نظر ذهنی محدود هستند.

دکتر اسکات مورگان گفت: “این یک رویا از یک رویا است.” ما به تکامل همه چیز نزدیک هستیم. من نمیمیرم، دارم عوض میشم!

او گفت: “این یک بیماری لاعلاج است که نمی توانید تصور کنید و من با آن مبارزه کردم.” MND نتوانست من را به زانو درآورد و من هنوز ایستاده ام، هرچند مدت طولانی در خانه حبس بودم.

دیدگاهتان را بنویسید