انگلیس ایران را به اعدام علیرضا اکبری تهدید کرد

پس از «جیمز کلورلی» نخست وزیر انگلیس، وزیر خارجه این کشور نیز به اعدام «علیرضا اکبری» که برای لندن جاسوسی می کرد واکنش نشان داد و گفت «این اقدام بی پاسخ نخواهد ماند».

وی در توئیتی مداخله جویانه نوشت: ایران یک شهروند انگلیسی را اعدام کرد. این اقدام وحشیانه شایسته محکومیت شدیدترین عبارات ممکن است. (این اقدام) بی پاسخ نخواهد ماند.

خبرنگار بی بی سی همچنین در توئیتی از برنامه ریزی وزارت خارجه انگلیس برای احضار کاردار جمهوری اسلامی ایران به لندن در اعتراض به این موضوع خبر داد.

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس نیز در پیامی در توئیتر به اعدام علیرضا اکبری واکنش نشان داد. وی در این پیام مداخله جویانه ضمن ابراز تاسف از اعدام جاسوس انگلیسی، اعلام کرد: از اعدام علیرضا اکبری شهروند ایرانی-انگلیسی در ایران شوکه شدم و سپس اعلام کرد: این اقدام ظالمانه و بزدلانه بود. یک رژیم وحشی که به حقوق بشر مردم احترام نمی گذارد.” او به خودش اعتقادی ندارد.” وی در پایان این پیام با خانواده و دوستان عامل خدمات جاسوسی لندن که به دار آویخته شد، تسلیت گفت.

مرکز رسانه های قوه قضائیه صبح امروز (شنبه 3 دی ماه) از صدور حکم محکومیت علیرضا اکبری، فرزند علی، دارای تابعیت دوگانه ایرانی-انگلیسی، متهم به فساد داخلی و اقدامات گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی خبر داد. سازمان اطلاعاتی دولت بریتانیا در ازای دریافت حقوق 1805000 یورو، 265000 پوند و 50000 دلار آمریکا اعدام شد.

بعد از خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ روانشناس متخصص خیانت

بعد از خیانت همسرم چگونه رفتار کنم؟ روانشناس متخصص خیانت

  گوشت گوسفندی 142 هزار تومان بدون محدودیت

مشاوره بگیرید

yektanet-logo-sign

تبلیغات

لازم به ذکر است که بر اساس فرمان صادره، اقدامات محکوم شده در سالهای اخیر علیه امنیت ملی کشور، جاسوسی به نفع انگلیس، ارتباط با سرویس جاسوسی ام آی 6 و تعداد جلسات گسترده با افسران اطلاعاتی دشمن در کشورهای مختلف و یک دوره طولانی جاسوسی، از مصادیق جنایات جمعی علیه امنیت داخلی و برای کشور بیگانه است، به گونه ای که نظم عمومی کشور را تا حد زیادی مختل کرده است.

پیش از این وزارت خارجه انگلیس در واکنش به بیانیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مبنی بر اعلام حکم اعدام علیرضا اکبری، خواستار آزادی وی شده بود. جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا نیز گفت که لندن از نزدیک این پرونده را زیر نظر دارد و خواستار اعدام این جاسوس شد.

وحشیانه خواندن اعدام اکبری توسط کارفرما در حالی که به گفته وزارت اطلاعات، این مرد آگاهانه اطلاعات مهم کشور را در اختیار سازمان جاسوسی دشمن قرار داده و یکی از مهم ترین عوامل جاسوسی اطلاعات انگلیس در مراکز حساس و استراتژیک کشور بوده است. یک کشور.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید