انجمن های علمی پلی بین دانشگاه و صنعت هستند / حل چالش های واقعی صنعت توسط دانشجویان

555123 خبر ناگهانی

بنام نیکومرام در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با بیان اینکه انجمن های علمی پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت هستند، گفت: به همین دلیل ما به عنوان یک انجمن علمی از صنایعی مانند نفت و شرکت های خصوصی خواسته ایم تا واقعیت خود را بالا ببرند. چالش ها. از طرفی با دانشجویان مقاطع مختلف ارتباط برقرار کردیم، ایده های دانشجویان را گرفتیم و آنها را بررسی و رتبه بندی کردیم.

رئیس انجمن بین‌المللی SPE یکی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، چالش‌ها را واقعی دانست و شرکت‌ها از این پروژه استقبال کردند و افزود: هر زمان که بحرانی پیش می‌آید، زمان می‌برد تا جامعه با شرایط جدید سازگار شود و تصمیم بگیرد. مشکلات “خودت تصمیم بگیر. مثلا در ابتدای اپیدمی تاج همه قرنطینه شدند و به تدریج با تولید واکسن جامعه وارد شرایط جدیدی شد.

این دانشجوی مهندسی نفت از دانشگاه صنعتی شریف افزود: سمینارها قبل از تاج به صورت حضوری برگزار می شد، بعد از تاج این سمینارها باید به صورت مجازی برگزار می شد. انجمن ما می خواست برای برنامه حضوری کمی صبر کنیم، اما وقتی بیماری ادامه پیدا کرد مجبور شدیم وبینار برگزار کنیم.

وی درباره مزایای برنامه های مجازی گفت: مجازی سازی از اتلاف وقت جلوگیری می کند. اما به دلیل کاهش تعامل، تأثیرات منفی نیز بر دانش آموزان داشت. ذخیره برنامه ها نیز یکی از مزایای مجازی سازی برنامه است.

نیکورام با بیان اینکه یکی از چالش های انجمن در برگزاری وبینارها اخذ مجوز است، خاطرنشان کرد: زمانی که آموزش ها مجازی شد، کارکنان دانشگاه از راه دور کار می کردند و انجمن باید مجوز برنامه ها را از طریق سامانه دریافت می کرد. اخذ مجوز از طریق سامانه و عدم دسترسی شخصی کارکنان، روند صدور مجوز را کند کرد.

  درمان برخی بیماری ها با نمک پتاسیم

رئیس انجمن بین المللی SPE یکی از واحدهای دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه مجازی سازی دوره ها منجر به کاهش بودجه برای انجمن شده است، افزود: به دلیل اینکه دوره های مجازی رایگان در نظر گرفته می شد. با این حال، به دلیل تورم در دو سال گذشته، دعوت از اساتید برای سخنرانی در وبینارها بسیار گرانتر از گذشته است.

وی گفت: یکی دیگر از چالش های ما هزینه دوره ها است. بنابراین اساتید فقط حاضر به همکاری در برند دانشگاه هستند نه اینکه حقوق بگیرند. ارائه مدرک نیز بسیار پرهزینه است زیرا کاغذ و هولوگرام برای صدور مدرک مهم است، مثلا دوره ای با 90000 جلد برگزار شد. اما 100 هزار تن برای صدور سند پرداخت کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید