انجام بیش از 54000 متر حفاری تا پایان ژانویه

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید مواد معدنی ایران، امیرعلی طاهرزاده با بیان این مطلب گفت: در ده ماهه امسال بیش از 900 کیلومتر مربع نقشه زمین شناسی در میدان های چند فلزی و آهنی تهیه و به روش مغناطیس سنجی استخراج ژئوفیزیک شد. 40000 نشانه در زمینه پلی فلزات ساخته شد.

او اضافه کرد:

12 پروانه جدید اکتشاف در زمینه آهن، چندفلزی و غیرفلزی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و لرستان از دیگر دستاوردهای شرکت تولیدی در 10 ماهه سال 1400 است که نسبت به مدت مشابه 33 مورد است. سال گذشته رشد کرده است

طاهرزاده گفت: همچنین در مرحله جذب سرمایه گذار به معدن مس – طلای جانجا با ذخیره بیش از یک میلیارد تنی است که در آینده نزدیک به یکی از بزرگترین معادن کشور تبدیل خواهد شد.

تولید بیش از 47 میلیون تن انواع مواد معدنی

مدیرعامل شرکت تولید مواد معدنی ایران با اشاره به میزان تولید سنگ آهن در معادن در 10 ماهه امسال گفت: بیش از 46 میلیون تن سنگ آهن در 11 معدن تحت پوشش و نظارت این شرکت تولید شد. شرکت.

وی در خصوص سایر مواد معدنی نیز افزود: در این مدت بیش از یک میلیون تن مواد معدنی از معادن انگوره خراسان جنوبی (روی ملوند) و در 1400 ده ماهه 279 کیلوگرم شمش طلا از مجتمع طلای موته استخراج شده است. نسبت به سال قبل 4 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین 7 مجتمع پیشرو ایمپاسکو را شامل سنگ آهک پیربکران، کک زرند، نفلین سینیت کالیبر، فسفات اسفورد، فروکروم سبزوار، سرب نهلک و سیستان و سرب بلوچستان ذکر کرد و در ده ماهه اول سال بیش از 850 هزار تن مواد معدنی تولید کرد. . که نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد افزایش داشته است.

  از دلال خبری نبود!

طاهرزاده گفت: میزان مواد معدنی استخراج شده در مجتمع های تحت پوشش ایمیدرو شامل زغال سنگ البرز مرکزی، طلای زرشوران، گل گهریک تا پنج، سنگ آهن جلال آباد، فلات مرکزی، پتاس خور و بیابانک در این مدت بالغ بر 46 میلیون تن بوده است. تحت نظارت ایمپاسکو انجام می شود.

سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی

وی در ادامه به پروژه های عمرانی ایمپاسکو و ایمیدرو اشاره و خاطرنشان کرد: امسال 17 پروژه عمرانی تحت مالکیت ایمیدرو و 14 پروژه عمرانی متعلق به ایمپاسکو در دست اجراست.

همچنین بر اساس طرح های عمرانی، امسال 7 پروژه با برآورد سرمایه گذاری 34 میلیون یورو و اشتغال مستقیم 294 نفر افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت تولید مواد معدنی ایران سیاست این شرکت را بر اساس اصل 44 قانون اساسی برای حداکثرسازی توان بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: در 10 ماهه امسال محاسبه شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه 3 برابر شده است. دوره سال گذشته

طاهرزاده در پایان افزود: تلاش داریم تا پایان سال جاری سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی را در پروژه ها افزایش دهیم تا بتوانیم نقش پررنگ تری، افزایش تولید و افزایش اشتغال و رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار کشور داشته باشیم. “

دیدگاهتان را بنویسید