انتهای تاج اعلام نشد / جهش ممکن است

541666 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز با حضور در برنامه صبح بخیر ایران با اشاره به موفقیت‌های وزارت بهداشت و کادر درمانی در مقابله با کرونا گفت: هنوز کرونا تمام نشده است. . با توجه به شرایط و تغییرات شناسایی شده توسط ویروس، ما آمادگی خود را حفظ کردیم.

ادامه مطلب

وی گفت: در پرتغال، ویروس تاج به تازگی در دلتا تغییر کرده است. ما باید آماده باشیم و مراقب باشیم.» در محیط های بسته، این مشاهده جدی تر می شود و اکنون پوشاندن هواپیما در سراسر جهان اجباری است، زیرا در محیط های بسته خطر انتشار ویروس بیشتر است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: با تغییر فصل یعنی. در فصول پاییز و زمستان مراقبت‌های عروق کرونر باید تشدید شود، ما معتقدیم که این امر در مورد کرونا نیز صادق است.

عین اللهی تاکید کرد: افرادی که بیماری های اساسی دارند باید همزمان با تغییر فصل واکسن را دریافت کنند.

وی افزود: همچنین توصیه می‌کنیم افرادی که هنوز نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند نوبت سوم و افرادی که بالای ۶۵ سال دارند یا بیماری زمینه‌ای دارند، نوبت چهارم واکسن را دریافت کنند.

متوسط ​​تزریق واکسن تاج در بلغارستان 76 درصد است.

وی گفت: 95 درصد افراد دوز اول واکسن کراون، 85 درصد نوبت دوم و 55 درصد افراد نوبت سوم واکسن کراون را دریافت کردند. بنابراین میانگین تزریق واکسن کراون در کشور ما 76 درصد است.

وی گفت: این امر توانسته با تزریق واکسن های باکیفیت ایمنی را در کشور ایجاد کند.

عین اللهی در پاسخ به این سوال که آیا می توان گفت به بهانه جهش ویروس دوباره جهش می یابد و آتش زیر خاکستر می شود، افزود: بله امکان پذیر است. به همین دلیل است که هنوز پایان تاج اعلام نشده است.

وزیر بهداشت افزود: بنابراین وقتی فرهنگ پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در کشوری ضعیف یا از بین می‌رود، بازگرداندن آن مانند آنچه در آمریکا اتفاق افتاد و کیفیت پایین و کمبود واکسن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. حمایت در این کشور باعث شد تعداد روزانه مرگ و میر ناشی از کرونا در حال حاضر بیش از 300 نفر است.

عین اللهی با بیان اینکه در حوزه سلامت آمادگی خود را برای مقابله با ویروس کرونا و هرگونه جهش حفظ کرده ایم، افزود: پیش بینی ما این است که در تابستان مشکلی نداشته باشیم و البته در صورت خوش شانسی مردم خواهد بود. دوباره واکسینه شوم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی با بیان اینکه مصونیت ایجاد شده توسط این واکسن مادام العمر نیست، گفت: یکی از دلایلی که توانستیم کرونا را کنترل و پیشگیری کنیم این بود که تعداد زیادی واکسیناسیون به کمک انسان در مدت زمان کوتاهی انجام شد. و به طور موقت مردم در این موضوع بسیار حمایت و همدلی کردند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر پرسنل موجود خود را واکسینه کنیم بیش از یک سال طول می کشد، افزود: کار جهادی انجام شد و حضور مردم در محل باعث شد تا روزانه 1.6 میلیون نفر واکسن تزریق شود. هشت میلیون نفر در هفته، رکوردی بی سابقه، زیرا مردم جمهوری اسلامی ایران قدرت ایجاد کرده اند.

عین اللهی با تشکر از صدا و سیما به دلیل همراهی و همکاری کادر پزشکی در مبارزه با تاج، خاطرنشان کرد: صدا و سیمای ایران در تاج کمک زیادی کرده و آموزش های پیشگیری بسیار موثری از خود نشان داده است. ) با تشکر.

ساخت فیلم و مستند در مورد تاج حماسی

او گفت که مبارزه با تاج در تاریخ خواهد ماند و یک حماسه تاریخی است. ما باید قدر افرادی را بدانیم که در دنیا منحصر به فرد هستند و این حماسه باید در آینده با ساخت فیلم و مستند ساخته و نمایش داده شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه 300 شهید کادر پزشکی فوق تخصص، پرستار و بهورز را در راه مبارزه با تاج و تخت ملت ایران نمایندگی کرده ایم، افزود: باید این حماسه ها را برای مردم به تصویر بکشیم.

پرداخت دارو توسط بیمه گذاران

عین اللهی در خصوص قیمت داروها توضیح داد: از نظر دارویی به نظر من باید به سمتی برویم که مردم اغلب هزینه دارو را پرداخت نکنند و از این منظر بحث بیمه را دنبال می کنیم.

وی گفت: در هیچ کجای دنیا مردم به داروخانه ها مراجعه نمی کنند و دارو تهیه نمی کنند. وی افزود: دارو باید توسط پزشک تجویز شود و سیستمی وجود داشته باشد که قیمت پایه دارو را پرداخت کند و آن سیستم بیمه است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه به دنبال تقویت بیمه هستیم، گفت: اکنون سه دهک پایین جامعه یعنی حدود 5 میلیون و 600 هزار نفر را بیمه کرده ایم و با بودجه 6 میلیارد تنی که مجلس در اختیار وزارتخانه قرار داده است. این سه دهک نیازی به پرداخت حق بیمه ندارند و می توانند با وارد کردن کد ملی خود از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند.

  آمریکا؛ صد سال پیش

عین اللهی گفت: همچنین به دنبال ارائه تسهیلات بیمه ای برای همه مردم هستیم. همچنین در نظر داریم تعداد داروهای تحت پوشش بیمه را افزایش دهیم اما مکمل ها، تقویت کننده ها و برندهای خارجی تحت پوشش بیمه نیستند.

وی تصریح کرد: در مورد داروهای خارجی تا زمانی که تولید با کیفیت داخلی مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد، طبیعی است که برندهای خارجی تحت پوشش قرار نگیرند. به استثنای برندهای دارویی که در داخل کشور تولید نمی شوند. با این اقدامات پرداختی به بیماران را کاهش می دهیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سیاست دولت تداوم استفاده از ارز ترجیحی برای داروها است، گفت: اگر قرار است ارز ترجیحی دارو حذف شود باید برای مابه التفاوت در اختیار بیمه گذاران قرار گیرد.

عین اللهی با بیان اینکه امروز علیرغم تحریم ها، صنعت داروسازی ما توانسته 97 درصد داروها را تحت پوشش قرار دهد، افزود: در سفری که به سوریه و صنعت داروسازی کشور داشتم متوجه شدم که تنها 15 درصد داروها توسط داروسازی تامین می شود. صنعت و یا در عراق بیشتر داروها وارداتی است.

وی افزود: باید بتوانیم صنعت دارویی خود را تقویت کنیم تا در مقابل تحریم های سرکوبگرانه دشمنان، خودکفایی ادامه یابد.

وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که کمبود داروهای مربوط به بیماری های خاص چگونه تامین می شود، گفت: خوشبختانه امسال مجلس نزدیک به 5 هزار میلیارد تن بند را برای تامین داروهای بیماری های خاص اختصاص داده است و به دنبال دارو برای بیماری های خاص هستیم. بیماری های خاص «با احترام به درب این بیماران تحویل دهید.

عین اللهی در خصوص مافیای مواد مخدر با بیان اینکه عمده فعالیت مافیای دارو مربوط به برندهای خارجی است، گفت: باید داروهایی را مصرف کنیم که مورد تایید وزارت بهداشت باشد؛ زیرا برخی افراد با وجود تولید دارو در کشور، هنوز اصرار بر تولید برندهای خارجی

وزیر بهداشت تاکید کرد: دانشمندان ما در بحث بیوتکنولوژی و داروهای پیشرفته به دستاوردهای بزرگی دست یافته اند و افتخارآفرینی کرده اند.

عین اللهی با بیان اینکه فرهنگ مصرف دارو در کشور ما نسخه ای و پرمصرف است، گفت: استاندارد جهانی این است که دارو در هر نسخه یک و نیم قلم است، اما میزان تجویز داروی ما در هر نسخه به میزان است. حداقل سه خودکار

وزیر بهداشت با بیان اینکه تمرکز در وزارت بهداشت پیشگیری است نه درمان، هزینه یک بیمار عروق کرونر را حدود 30 تا 40 میلیون تن اعلام کرد، اما با واکسن 8 تا 10 دلاری می توان بیمار را نجات داد.

  چرا آمار قتل های ناموسی ارائه نمی شود؟ ناسازگاری جرم و مجازات

ایجاد 6000 مرکز صحی در مناطق فقیرنشین

عین اللهی با تاکید بر اینکه قطعاً پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: به همین دلیل برنامه ما گسترش شبکه های بهداشت و درمان در سراسر کشور است و ایجاد 6 هزار مرکز بهداشتی درمانی در مناطق فقیرنشین در دستور کار ما قرار دارد. برای هر روستا باید یک خانه بهداشت داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات موثری که بعد از انقلاب اسلامی انجام شد، ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی بود که این شبکه بهداشت و درمان در گسترش تاج بسیار موثر بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص جذب پزشک در مناطق فقیرنشین گفت: برای ارتقای سطح سلامت مردم مناطق محروم برنامه ریزی و تلاش می کنیم تا بسته های بهداشتی را اجرایی کنیم و تصمیم به توسعه مراکز درمانی و بیمارستانی در مناطق محروم داریم. “.

عین اللهی نیروی کار را یکی از مشکلات ما در این مناطق عنوان کرد و افزود: به دنبال درآمد بیشتر نیروهایی که در مناطق فقیرنشین خدمت می کنند نسبت به مناطق برخوردار هستیم که البته این یک راه حل کوتاه مدت است.

وی بومی سازی را مهم ترین راه حل برای حل معضل نیروی کار در مناطق فقیرنشین می داند و گفت: امسال تاکید کردیم که سهمیه حوزه های تخصصی در مناطق فقیرنشین را افزایش داده ایم تا علاقه مندان را از مناطق فقیر جذب کنیم و سپس برای خدمت رسانی به این مناطق بازگردیم. حوزه ها به عنوان متخصصان.

افزایش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی

وزیر بهداشت در خصوص افزایش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی گفت: افزایش ظرفیت نیروی پزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و پس از بررسی آمار و اطلاعات مختلف ظرفیت پزشکی افزایش یافت. 20 درصد با تصویب این شورا.

عین اللهی با تاکید بر اینکه مصوبات شورای انقلاب فرهنگی لازم الاجرا است، افزود: مصوبه ای برای افزایش ظرفیت دندانپزشکی شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود نداشت و درخواست ما این بود که این موضوع را در دادگاه های تخصصی مطرح کنیم. کمیسیون ها

وزیر بهداشت افزایش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی را با توجه به زیرساخت ها امکان پذیر دانست و افزود: یکی از تمایزات جمهوری اسلامی در حوزه پزشکی و سلامت ارائه خدمات پزشکی با کیفیت بالا است که معادل آن است. کشورهای توسعه یافته. باید شاگردان تربیت می کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید