انتقاد دبیر اتحادیه خواهران جامعه اسلامی از ضعف نقش زنان در تشکل ها

636799147637550184 خبر ناگهانی

معصومه محمدزاده در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره به اینکه دولت سیزدهم و جنبش دانشجویی در حوزه فعالیت های اجتماعی زنان دو انتقاد جدی به یکدیگر دارند، اظهار کرد: دولت سیزدهم را در کابینه خواستار شدند.

دبیر جمعیت خواهران جامعه اسلامی اتحادیه دانشجویی ضمن انتقاد از نبود دبیر کل زن در جنبش دانشجویی گفت: البته شاید به این دلیل که خانم ها شغل دبیرکلی را خیلی سخت می دانند و ترجیح می دهند کاندیدا نشوند. هروقت. این موضوع جدا از ممنوعیت یا محدودیت عضویت یا فعالیت زنان در جنبش دانشجویی است. البته هنوز برخی از خانم ها اعتماد به نفس کافی ندارند و شاید باید برای رفع این مشکل برنامه ریزی کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر دلیل ذکر شده، در سال های اخیر همواره این تصور غلط وجود دارد که زنان نمی توانند به نحو شایسته ای در فرآیند دانشجویی نقش آفرینی کنند. البته در حال حاضر دخترانی که در جنبش دانشجویی عضو و فعال هستند در صدد اصلاح این تفکر هستند و حضور دختران در این جنبش فقط به فعالیت های صنفی خواهرخواندگی یا فعالیت های تزئینی محدود نمی شود.

محمدزاده با تاکید بر اینکه نگرش افرادی که بخشی از دوران گذشته جنبش دانشجویی هستند یا اعضای فعلی شورای مرکزی اصناف بسیار مهم است، گفت: این نگرش و طرز تفکر مردم تا حد زیادی تعیین کننده نوع فعالیت و مسئولیت محول شده به زنان.

یکی از اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تصریح کرد: در نهایت باید گفت که متاسفانه جایگاهی که در جامعه به مردان داده می شود با زنان قابل مقایسه نیست. در جریان دانشجویی که نمونه کوچکی از جامعه محسوب می شود نیز به این موضوع پرداخته شده است. همچنین اگر یک دانشجوی آقا در مسئولیت خود در جریان دانشجویی اشتباه کند، جامعه یا سایر اعضا به سادگی از او چشم پوشی می کنند. اما اگر این اشتباه برای یک زن اتفاق بیفتد، بخشش بسیار دشوار خواهد بود.

  سارقان بانک ملی در اختیار پلیس آگاهی کشور قرار گرفتند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید