انتقاد از تصمیمات لحظه ای معاونت فرهنگی از وزارت آموزش و پرورش/ چرا جشنواره تیتر 13 به تعویق می افتد؟

636953784898217801 خبر ناگهانی

علی اسدی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز، با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر دارد مسئولیت برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی رسانه و نشریات دانشجویی «تیتر 13» را تغییر دهد، گفت: مسئولیت برگزاری این جشنواره برعهده این جشنواره است. مسئولیت هر سال شورای مرکزی کمیته ای بود که بر نشریات وزارت علوم نظارت می کرد. اما امسال مسئولان وزارت فرهنگ قصد دارند دبیرخانه این جشنواره را به افرادی غیر از اعضای این شورا بسپارند.

انتقاد از سیاست های وزارت علوم در حوزه مجلات/ اصلاح یک شیوه نامه مجلات تحویل معاونت فرهنگی شد

وی در خصوص علت تغییر برگزارکننده جشنواره نشریات «تیتر 13» توضیح داد: «عدم سیاست های یک جانبه» و «وجود پراکندگی در توزیع وظایف» در معاونت فرهنگی. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را می توان دلیل این تغییرات عنوان کرد.

یکی از اعضای هیأت مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم، تصمیم گیری ناگهانی و لحظه ای معاونت فرهنگی وزارت علوم را یکی دیگر از دلایل تغییرات جشنواره دانشجویی تیتر 13 عنوان کرد. . و گفت: برخی از مسئولان فکر می کنند با کم و زیاد شدن میزان مسئولیت افراد یا تغییر منطقه، مسئولیت آنها تصمیمات مناسبی اتخاذ می کند. اما شاید واقعاً اینطور نباشد.

وی با بیان اینکه تاریخ برگزاری جشنواره تیتر 13 هنوز مشخص نیست، گفت: هر ساله این جشنواره از اواخر آبان یا اوایل آذرماه با ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره آغاز می شود. اما با توجه به اینکه در روزهای پایانی آذرماه قرار داریم، هنوز تاریخ آغاز رسمی جشنواره از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نشده است.

  ورود 8 خودروی جدید سایپا به بازار در سال آینده

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: طبق روال هر سال ابتدا باید در جلسه ای دستور العمل جشنواره تهیه و مشخص شود، سپس تایید شود و در مرحله آخر به دبیرخانه اعلام شود. این جشنواره و کمیته های مرکزی کنترل نشریات دانشگاهی. اما تاکنون حتی این جلسه نیز برگزار نشده و دلیل این تاخیر نیز مشخص نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید