امیرعبداللهیان: عادی سازی روابط اعراب

543654 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در جریان سفر به سوریه با جمع کثیری از مقامات و اعضای برجسته گروه های مقاومت فلسطین مستقر در دمشق دیدار و گفتگو کرد. ، 24 ژانویه، در یک دیدار صمیمی.

در ابتدای این دیدار مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه ضمن خیرمقدم به وزیر امور خارجه و هیئت همراه و همچنین میهمانان فلسطینی حاضر در جلسه، بر اهمیت و محوریت موضوع فلسطین در جهان اسلام تاکید کرد. . و با توجه به برقراری ارتباط و مشورت مستمر، سفارت و مقامات گروه های فلسطینی مقیم دمشق رضایت خود را اعلام کردند.

امیر عبداللهیان: روابط ایران و سوریه در بهترین حالت خود قرار دارد

وی همچنین یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی را که نقش بی بدیلی در حمایت از مقاومت فلسطین و محور مقاومت داشت، گرامی داشت.

در ادامه تعدادی از مسئولان گروه های فلسطینی به نمایندگی از جامعه در بیانیه هایی ضمن تشریح مختصر آخرین وضعیت فلسطین و سرزمین های اشغالی، از حمایت های همیشگی جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و ملت و ایستادگی آن تشکر و قدردانی کردند. همچنین با ذکر یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی به روح بزرگ این شهید والامقام ادای احترام کردند و به نقش ارزشمند این شهید در حمایت از آرمان فلسطین و حمایت و تقویت مقاومت اشاره کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ابراز خرسندی از دیدار صمیمانه با مقامات و شخصیت های برجسته فلسطینی مقیم سوریه و ادای احترام به شهدای مقاومت فلسطین، یاد و نام شهید حاج حاج را گرامی داشت. قاسم سلیمانی.

  پیش بینی بورس روز دوشنبه 23 شهریور 1401

وی برگزاری این نشست در پایتخت سوریه با حضور مقامات و نمایندگان برجسته گروه های مقاومت فلسطین را نشان از انسجام و وحدت بیشتر در حمایت از فلسطین دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران افزود: فلسطین و قدس شریف همچنان مسئله اول جهان اسلام است و تا زمانی که دولت فلسطین در کل سرزمین و سرزمین تاریخی فلسطین به پایتختی قدس شریف تشکیل نشود، فلسطین به این امر ادامه خواهد داد. اولین مسئله جهان اسلام باشد.

امیرعبداللهیان افزود: آمریکا و متحدانش چندین سال است که نقشه های مختلفی را یکی پس از دیگری آشکار کرده اند، از جمله اسلو، خاورمیانه جدید، خاورمیانه بزرگ، معامله قرن و پیمان ابراهیم، ​​اما ملت فلسطین و مقاومت، همه این نقشه ها با وحدت، انسجام و ثبات مثال زدنی اش به زباله دان تاریخ سپرده شد.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: عملیات امن قدس ثابت کرد که مقاومت و فلسطین زنده هستند.

وی ادامه داد: حتی جام جهانی نشان داد که فلسطین زنده است و عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل یک دینار هزینه ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با توجه به اینکه شاهد تشکیل دولت جدید در سرزمین های اشغالی فلسطین هستیم، افزود: در فلسطین اشغالی تغییر نام و چهره چیزی را تغییر نمی دهد، اما مسئولان رژیم صهیونیستی را تغییر می دهد. از یک افراط گرایی به افراط گرایی دیگر بروید که علت این امر نیز هست.» در داخل اسرائیل مشکلات امنیتی شدید و مشکلات و بحران های اجتماعی وجود دارد، البته تندروها در داخل فلسطین باعث انسجام بیشتر مقاومت و ملت فلسطین می شوند.

  آیین نامه اجرای قانون نظام ارزشیابی معلمان امضا و ابلاغ شد

وی تصریح کرد: از دیدار با آقایان سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و زیاد نهاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان و دیدار امشب در دمشق با شما برادران فلسطینی مسئولان حماس و همه برادر گروه های مختلف فلسطینی حاضر در این نشست، این پیام را ما مقاومت را در بهترین حالت خود می یابیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تصریح کرد: علیرغم توطئه اخیر که برخی کشورها با دخالت ها و تحریکات خود در صدد تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند و جنگی همه جانبه و همه جانبه شناختی و ترکیبی را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند. اما با رحمت خداوند و بصیرت مردم ایران این توطئه شکست خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید