امیدوارم ایران و لهستان تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند

562489 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، زبیگنیو رائو وزیر امور خارجه لهستان و هیئت همراه که به تهران سفر کرده اند، ظهر امروز (یکشنبه 18 اردیبهشت) با محمد باکر کالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

بیشتر بخوانید:

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص روابط دو کشور افزود: امیدوارم مجالس دو کشور بتوانند در قالب گروه های دوستی و کمیته های تخصصی تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و این همکاری ها به ویژه در حوزه های اقتصادی انجام شود. محرمانه بودن هر دو طرف گسترش خواهد یافت.

وی گفت: متأسفانه گاهی پدیده ها باعث تضعیف روابط دو کشور می شود.

زبیگنیو رائو همچنین با تشکر از کالیباف به خاطر فرصت دیدار گفت: روابط ایران و لهستان بسیار قدیمی و به قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد که نشان می دهد نه تنها دولت های ایران و لهستان، بلکه مردم هر دو کشور را نیز در بر می گیرد. «آنها همچنین با یکدیگر تعامل و ارتباط داشتند.

وی با بیان اینکه امروز شاهد فجایع انسانی بسیاری در جهان هستیم، گفت: در این شرایط یادآوری این نکته بسیار مهم است که 80 سال پیش مردم شریف ایران در زمان جنگ جهانی دوم میزبان آوارگان لهستانی بودند.

وی گفت: به عنوان یکی از اعضای سابق کمیسیون اقتصادی مجلس معتقدم دیپلماسی پارلمانی می تواند در گسترش روابط دو کشور بسیار موثر باشد. امروز فرصت های زیادی برای تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور وجود دارد.»

رائو گفت: دیپلماسی پارلمانی که می تواند نقشی حیاتی ایفا کند، باید برای توسعه روابط بین دو کشور گسترش یابد. تشویق خواهیم کرد. تبادل فرهنگی نتیجه تعاملات فرهنگی بین دو کشور است.

  قرارداد تامیروف 150 هزار دلار است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید