امکان فروش سهام عدالت وجود ندارد

535854 خبر ناگهانی

ششمین نشست مقدماتی اولین رویداد بین المللی خصوصی سازی در ایران با موضوع «چالش های مدیریت عدالت سهام» با همکاری پژوهشگاه اقتصاد مقاومتی، سازمان خصوصی سازی و پژوهشکده تحقیقات اقتصادی پژوهشگاه اقتصادی برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

احمد کابلی زاده در این نشست با بیان اینکه کاستی هایی در شناسایی دست اندرکاران عدالت وجود دارد، گفت: مدیریت سهامداران عدالت در شرکت های سرمایه گذاری یکی از دغدغه های آزادسازی عدالت است.

وی با بیان اینکه شرکت های تعاونی در حال حاضر راکد و محدود هستند، گفت: کسانی که روش غیرمستقیم واگذاری سهام خود را انتخاب کرده اند، سهامداران شرکت های سهامی خاص استانی هستند. به همین دلیل در زمینه گسترش حاکمیت و مالکیت مردم در قوه قضائیه اتفاقی نیفتاده است.

وی ادامه داد: با اقداماتی که هم اکنون در حال انجام است، ستاد در تلاش است تا مدیریت سهام عدالت را همزمان با مالکیت واگذار کند.

وی در پاسخ به دلایل این عدم واگذاری اذعان داشت: دلیل اول عدم شرکت سهامداران در مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی است و نکته دوم اینکه امکان فروش سهام به عدالت وجود ندارد و سهامداران از حداقل حقوق برخوردارند. برای مدیریت و نگه داشتن ندارند.

کابلی زاده گفت: مشکلاتی که قبل از آزادسازی سهام عدالت وجود داشت، همچنان وجود دارد، زیرا امکان برگزاری جلسات برای شرکت های سرمایه گذاری وجود ندارد. به عنوان مثال سرمایه گذاری استان تهران حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد که زیرساخت ها و قوانین لازم برای برگزاری مجمع را ندارند.

این کارشناس اقتصادی اذعان داشت: در سال گذشته تصمیمی برای تشکیل کارگروهی متشکل از وزارت کار، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و انجمن شرکت های سرمایه گذاری خصوصی استانی اتخاذ شد که این آیین نامه اصلاح شد. «و جلساتی در حال برگزاری است.

  مراسم تودیع و معارفه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزار شد

وی گفت: به محض رفع مشکلات و آزادسازی سهام عدالت و فراهم شدن شرایط خرید و فروش این سهام، بخش قابل توجهی از سهامداران سهام خود را به عدالت می فروشند که بر این اساس سهام عدالت را می فروشیم. در آینده «در این راستا باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

سید بهزاد بقایی نیز در این جلسه اذعان داشت: شرکت های سرمایه گذاری استانی از اقدامات قضایی به یک معضل بزرگ تبدیل شده اند و جلسات آنها برگزار نمی شود و در سرمایه گذاری هایی که انجام داده اند تاثیرگذار نبوده اند. علاوه بر این، واگذاری مالکیت و مدیریت مردم و سهامداران صورت نگرفت.

کارشناس پژوهشگاه اقتصاد مقاومتی افزود: بهره مندی مردم از سهام عدالت سوالی است که باید به این موضوع توجه کرد که آیا فروش این سهام به نفع سهامداران عدالت خواهد بود یا اینکه حفظ آن می تواند آنها را سودآورتر می کند؟

وی گفت: برای رسیدن به اهداف سهام عدالت و حاکمیت و تملک سهام عدالت از دست دولت به مردم نیازمند راهکارهایی هستیم که باید با راهکارهای لازم توسط مسئولان تدوین شود.

راضیه ذوالنوریان نیز در این نشست گفت: در جریان توزیع عدالت یکی از اهداف این اقدام افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و تحقق عدالت اجتماعی و همچنین کاهش بار حاکمیت و مالکیت اموال بود.دولت و استفاده از ظرفیت تعاونی ها.

مدیرکل دفتر اقدامات قضایی سازمان خصوصی سازی افزود: از سال 94 که مسئولیت سهام قضایی برای تعاونی ها در نظر گرفته شد، این مسئولیت ها پایان یافته است، در حالی که تعاونی های سهام عدالت شهرستان نه تعیین تکلیف شده و نه ادامه دارد. فعالیت‌ها. «روشن است.

  میلیاردها تراکنش تجاری به دلیل FATF جهش کرد!

وی افزود: این تا زمانی است که آزادسازی ذخایر به درستی انجام شود و همه این عوامل باعث شده اند که ذخیره به هدف خود نرسد.

ذوالنوریان گفت: علاوه بر این اطلاعات، سهامداران عدالت که روش مستقیم را انتخاب کردند باید در اختیار شرکت های سرمایه گذار قرار می گرفت تا مشخص شود که آیا این تعداد سهامدار در قوه قضائیه می توانند در پست های مدیریتی ایفای نقش کرده و در این زمینه سهمی داشته باشند. میدانی یا نه.

وی ادامه داد: بنابراین نیاز است در حوزه اقدامات قضایی و آزادسازی این سهام توسط شورای عالی بورس به این موضوعات رسیدگی شود. همچنین باید توجه داشت که نباید مشکلات عدالت را به 50 میلیون سهامدار محدود کنیم و 36 شرکت سرمایه گذاری نیز درگیر مشکلات عدالت هستند. بنابراین با توجه به مشکلات فعلی سهام عدالت نباید مشکلات جدیدی به این سهام اضافه کرد و باید برای رفع مشکلات فعلی تلاش کرد.

منبع: دانشجو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید