امکان ایجاد آموزش عالی برای تمامی رشته های تحصیلی / ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها مطابق با استانداردهای بین المللی نیست

558803 خبر ناگهانی

قدر الله محمدی استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با بیان اینکه در حال بهبود وضعیت کلاس های عملی دروس دانشگاهی هستم، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، 68 سمینار و آزمایشگاه شامل 9000 دانشجوی کارشناسی و 5000 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری. با این حال، حدود 1875 دانشجوی خارجی وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود، تمامی امکانات در دوره های عملی در چارچوب سرفصل های مصوب وزارت علوم و تحقیقات پوشش داده می شود. با این حال، برای بهبود عملکرد عملی دانش آموزان در دروس مختلف می توان برای همه دروس دبیرستان راه اندازی کرد. البته تحقق این مهم نیازمند اقدامات جدید و ایجاد بستر مناسب است.

با ایجاد یک دبیرستان مهارتی، اثربخشی دانش آموزان را توسعه دهید

محمدی ادامه داد: برای ارتقای اثربخشی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، با توجه به پیشنهاد دبیرستان‌ها، مهارت ایجاد شده است. البته می توان این اقدامات را برای همه رشته ها ایجاد کرد و در رشته های مختلف دوره های عملیاتی را برای معلمان اجرایی و عملیاتی در رفع مشکلات کشور برگزار کرد. بر اساس این اقدام می توان با سازمان های ذیربط تفاهم نامه امضا کرد و از فرصت های موجود استفاده کرد وگرنه تحصیلات دانشگاهی ارزشی جز مدرک معمول و ارزش اجتماعی معمول ندارد.

دانشجویان جدید هنوز وارد دانشگاه نشده اند

یکی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب درباره مشکلات اصلی دانش آموزان از نظر علمی گفت: ایشان آنها را دانش آموزان دبیرستانی و پیش دانشگاهی می داند چرا که این دانش آموزان از بدو ورود به دانشگاه به صورت حضوری با دانشگاه مواجه نشده اند. تفاوت مدرسه و دانشگاه برای این افراد محسوس نیست، یکی از رایج ترین مشکلات در دو سال اخیر به دلیل تاج است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

پذیرش دانشجو مطابق با استانداردهای علمی نیست

وی بر دیگر مشکلات دانشگاه های کشور تاکید کرد: در شرایط فعلی همه دانشگاه های کشور اعم از پیام نور، علمی و کاربردی، سراسری، دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی نوع 1 و 2 و … با خالی بودن مواجه هستند. . مکان ها و همین امر باعث شده است که معیارهای پذیرش دانشجو با استانداردهای بین المللی و علمی مطابقت نداشته باشد. مثلاً وقتی در جامعه یک میلیون تا یک میلیون و 500 دانشجو وجود دارد و از طرفی شاهد 5 میلیون جای خالی در دانشگاه ها هستیم، البته از نظر معیارها و استانداردهای پذیرش نمی توان رقابت خاصی داشت، مگر اینکه وجود داشته باشد. یک ایده اساسی در این زمینه در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید