امسال بدهی دانشگاه به پایگاه های دانشگاهی پرداخت شده است

562174 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، پیمان صالحی معاون وزیر علوم با بیان اینکه آخرین پیگیری ها در خصوص پرداخت بدهی دانشگاه ها به پایگاه های علمی مشکلاتی را برای پژوهش محققان ایجاد کرده است، گفت: مکانیسم هایی برای پرداخت این بدهی ها در حال انجام است. ما سعی داریم این سوال را در سال 1401 دنبال کنیم.

معاون وزیر علوم افزود: اما در جلسه ای که با نمایندگان برخی از این شرکت ها داشتم، اعلام کردند که با توجه به محدودیت های اعمال شده در بحث تحریم، این شرکت ها فقط می توانند از طریق سیستم بانکی پول دریافت کنند.

این مقام وزارت علوم ادامه داد: بنابراین با توجه به بسته بودن سوئیفت و محدودیت دسترسی به شبکه بانکی حتی اگر بخواهیم بدهی ها را پرداخت کنیم، به دلیل تحریم ها عملا غیرممکن است.

وی افزود: شرکت‌ها اذعان کرده‌اند که فقط از طریق حواله بانکی می‌توانند این کار را انجام دهند و به هیچ وجه نمی‌توانند آن را بپذیرند. بنابراین در این قسمت در صورت وجود خلأ کار از طریق سیستم بانکی انجام می شود.

صالحی افزود: در شرایط کنونی حتی اگر به فردی دستمزد داده شود یا به نحو دیگری دستمزد گرفته شود، این موضوع شامل بحث پولشویی نیز می شود و سیستم های جهانی آن را قبول ندارند.

پیش از این مدیرکل سابق دفتر پشتیبانی پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بدهی دانشگاه ها به پایگاه های پژوهشی از دولت نهم با شروع نوسانات ارزی آغاز شد و اکنون این بدهی ها انباشته شده است، یعنی. با توجه به تحریم، امکان جابجایی پول در فواصل زمانی مختلف وجود نداشت.

  آزار و اذیت 2 دختر جوان توسط دستیار دندانپزشک

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید