امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به خط نور امام خمینی (ره) نیاز دارد

558165 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (پنجشنبه 19 اسفندماه) در مراسم تجدید میثاق مجلس خبرگان رهبری درباره آرمان های اساسی جمهوری اسلامی ایران با استناد به ویژگی ها، افکار و رفتار امام راحل تاکید کردند: بیش از هر زمان دیگری به خط بصیرت و نجات امام خمینی (ره) نیاز داریم و پیروی از اصول و منویات امام راحل ضامن موفقیت و سربلندی کشور است.

وی با تبیین مبانی فکری اساسی و مبنای عملی و سیره عملی و رفتاری امام خمینی (ره) گفت: سه اصل «توجه به خدا، اخلاص در اعمال و ایمان در مردم» مبنای فکری اساسی و سیره عملی امام خمینی (ره) است. جمله معروف «دنیا خداست». این تجلی این اندیشه است که اکنون پیش از همه است.

رئیس جمهور «توجه واقعی امام خمینی(س) به مردم» را متفاوت از دیدگاه های سیاسی، ابزاری و تشریفاتی رایج در دنیا دانست و گفت: به خدا توکل کنید و مردم را در نزد امام به عنوان یک جامعه جامع باور کنید. حقوقدان و بنیانگذار تمدن، مبتنی بر فقه و رفتار با خدا، اصلی بود که باید برای آینده به درستی شناخته، آموزش داده شود و آموزش داده شود.

رئیسی تاکید کرد: بزرگترین مفسر و هرج و مرج مکتب امام خمینی (ره) بیانات، افکار و رفتار مقام معظم رهبری جامعه و دولت است و از این رو نظام اسلامی در ایران به عنوان پرچمدار این نهضت در دنیا شناخته شده و کشور موفق بوده است. هر جا در مسیر امام خمینی حرکت کرد.

رئیس جمهور با اشاره به ابعاد مختلف علمی، حقوقی و عرفانی امام خمینی (ره) از جمله ده ها اثر برجای مانده از ایشان در قالب کتب و پیام، این آثار را گنجینه ای ارزشمند و مورد استناد خواند و در دانشگاه ها و حوزه های علمیه مورد استفاده علمی و عملی قرار داد. و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ابراز امیدواری کرد که همه اقشار جامعه با پیروی و الگوبرداری از این اندیشه و رفتار امام راحل از این منابع غنی فقهی، علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و مسئولان کشور بهره مند شوند. راه اعتلای، در جهت آبادانی کشور گام بردارید و گرهی از کار و مشکلات مردم باز کنید.

  3 انتصاب در سازمان بسیج دانش آموزی انجام شد -

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید